Bölgesel Zayıflamak

Böğürtlen Çayı Faydaları

Bitki çaylarından bir başkası da Böğürtlen Çayı. Böğürtlen genel olarak sevdiğimiz ve tükettiğimiz bir meyvedir. Bu yüzden çoğu birey böğürtlenden yapılan çoğu besin maddelerini tüketir.

bögürtlençayı

Böğürtlen diyabet hastalarına, bağışıklık sitemine ve kansere iyi gelen bir meyvedir. Aynı zamanda Böğürtlen    günlük  C vitamini, Demir, A vitamini ve kalsiyumu tek başına sağlayabilir. Aynı zamanda içinde E ve K vitamini,  çinko, bakır, magnezyum ve potasyum barındırır. Saydığımız vitaminlerden de anlayacağımız gibi böğürtlen bir çok  hastalığa iyi geleceği gibi sağlıklı bir yaşam içinde gerekli bir meyvedir. Fakat böğürtlenin yararları olduğu gibi yan etkileri de  vardır. Bu yan etkiler; fazla tüketildiğinde mide rahatsızlıklarına, bulantı ve kusmaya neden olur. Uzun vadede bir tüketim yapılırsa karaciğere zarar verebilir. Bu yüzden karaciğeriyle sıkıntısı olan bir bireyin böğürtlen çayı içmemesi gerekir.

Sıra geldi böğürtlen çayı yapımına. Böğürtlen çayının farklı tarza yapılma yöntemleri vardır. En çok tercih edilen ise kurutulmuş böğürtlen yapraklarından yapılanıdır. Bizde sizlere kuru yapraklardan yapılan böğürtlen çayını anlatacağız. Öncelikle bilmelisiniz ki  2 ya da 3 çay kaşığı böğürtlen yaprağı 1 bardak böğürtlen çayı için yeterlidir. Fazla yapmak istiyorsanız bardak sayısıyla doğru orantılı olarak kuru yaprakları da arttırabilirsiniz. Hepinize afiyet olsun.

NOT : Böğürtlen vücut da kalsiyum ve demirin emilimini zorlaştırır. Bu yüzden isteğe bağlı olarak çayınıza limon ekleyebilirsiniz.

Kategori: Bitki Çayı

Benzer Konular

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki doğal zayıflatıcı bir çaydır. Bu günlerde doğal zayıflama hepimizin aradığı bir durum olduğu için...

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur, hepimizin bildiği gibi kış aylarında vazgeçemediğimiz bir bitkidir. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve çeşitli...

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen hem kokusu hemde tadı ile çok sevilen bitkilerden birisi. Peki bu fesleğeni amacı dışında...

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya bitkisi, neredeyse her hastalığa iyi gelen bir çiçek. Sadece tıbbi anlamda kullanılmayan papatya hem...

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Yararlı bir sebze olan enginarı genellikle yemekte kullanırız. Fakat lezzeti ve yararları sayesinde artık çayı...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir