Bölgesel Zayıflamak

Deri ve Saç Nedir?

Deri ve Saç Nedir?

Yaşınız ilerledikçe, en büyük organ olan deriniz esnekliğini ve doğal yağlarını bir miktar kaybederek incelir, ileri yaşlarda derinizde kı­rışma süreci başlayacak ve buruşmalarla sonlanacaktır. Ortayaşlarda cildinizin bazı bölgeleri sarkabilir. Kaslarınızı sert ve gergin tutabildiği­niz bölgelerde sarkmayı azaltabilirsiniz. Ancak, yüz gibi bazı bölgelerde derinin sarkması kaçı­nılmazdır.

Deri aynı zamanda kurumaya da başlar ve daha az terlersiniz. Derinin incelmesiyle da­marlar ve lekeler daha belirginleşir.

Derinin yaşlanması çeşitli faktörlere bağlı­dır. Bir tanesi, korunmasız olarak güneş ışığına maruz kalmanızdır. Güneş ışığının altında ne kadar çok kalırsanız derinizdeki yaşlanma da o kadar hızlı olur. Bu dönemin başlarında kırışıklıklarınız ol­masa bile, ortayaşların sonuna doğru kırışıkla­rın ortaya çıkmasına hazırlıklı olmalısınız. Bu, yaşlanmanın doğal bir sonucuduoertelenebilir ama engellenemez. Kozmetik cerrahi bazen yaşlanmanın etkilerine karşı koymak için de­nenen bir yoldur.
Yaşlandıkça, yaşlılık lekeleri(bazen karaci­ğer lekeleri de denir) ortaya çıkabilir. Bunlar, bir benekten birkaç santimetre büyüklüğe ka­dar değişen rengi koyulaşmış düz yüzeyli lekelerdir. Yaşlılık lekeleri tehlikeli olmasalar da, ortaya çıktıklarında kan­ser olmadıklarından emin olmak için doktoru­nuza gösterin.
Derinin hemen altındaki küçük kan da­marlarında zayıflama, çatlama veya kanama olabilir. Bu durum, özellikle önkolda görülen, senil purpura denilen yüzeysel morluklara yol açar.

Bireyler arasında büyük farklılıklar göster­mesine rağmen, zamanla saçlarda da değişik­likler başlar. Genelikle 50′li yaşlarda insanların yarısının saçları büyük oranda kırlaşmış ola­caktır. Genellikle şakaklarda başlayan kırlaşma, yavaş yavaş yukarıya doğru yayılır. Koltukaltı ve kasık tüyleri de beyazlaşmaya başlayabilir.
Her iki cinste de yaşlanmayla birlikte saç­lar incelmeye başlar. İncelmenin etkileri, saç ve vücudun diğer bölümlerinde görülebilir. Ay­rıca 50 yaşına kadar, erkeklerin %60′ında çeşitli düzeylerde kellik ortaya çıkar.

Kellik genetik olarak belirlenmektedir ve erken yaşlanma belirtisi değildir. Saçları dökül­müş olanlarda saç büyümesini uyarmak için ilaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca, kafaya vücudun diğer taraflarındaki saç kökleri cerrahi yolla ekilmektedir. Peruk kullanmak da diğer bir se­çenektir.

Saçların kırlaşması erken yaşlanmanın işa­reti degildir;bazı insanlar çekici, bazıları ise itici olduğunu düşünürler. Nasıl görüldüğü, kişisel tercih, kültürel altyapı ve modaya göre değişir. Boyalarla saç rengi geçici olarak değiştirilebilir.
Menopozdan sonrası hormonal değişiklik­lerle bazı kadınların (ama hepsinin değil) yüzlerindeki tüyler kalınlaşmaya ve uzamaya başlar. Bu kıllar ortadan kaldırılabilir. Bu tür bir işlem büyümeyi daha fazla uyarmaz.

Kategori: Saç Bakımı
Etiketler: , , ,

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir