Bölgesel Zayıflamak

Doğal makyaj modası

5-adimda-dogal-makyaj-14Doğal makyaj modası

Doğallığın ön planda olduğu, makyajın, kadının güzelliğini gölgelemek yerine vurguladığı bir sezondayız. Hafif simli dudak parlatıcıları ve renkli göz kalemleri de bu yıl makyajda “olmazsa olmaz”lar arasında yer alıyor. Ayrıca gözler ön planda olacaksa dudağın arka planda, dudak ön plandaysa da gözlerin arka planda olması gerekiyor.

“Gece makyajı ağır olur” diye bir şey de yok aslında. Geceleri aşırı boyalı gözler değil, gözün içine çekilen koyu renk kalemler sonucu ortaya çıkan “buğulu” bakışlar ve uzun kirpikler “in” artık… Ancak makyajın ve yeni trendlerin temiz ve bakımlı bir ciltte güzel durduğunu unutmamakta yarar var. Dolayısıyla sadece makyaja değil, cilt bakımına da önem vermek gerekiyor. İşte makyaj ve cilt uzmanlarından makyaj ve bakım konusunda dikkat edilmesi gerekenler…

“Makyajdan önce cilt bakımı şart”
*Yaz aylarına girerken cildi özellikle kremlerle güneşten korumak önemli. Güneş nedeniyle kalıcı lekeler oluşuyor, ayrıca güneş cildin çabuk yaşlanmasına yol açıyor.

*Cildin hava alması için gözeneklerin temizlenmesi lazım.

*Kişiye göre cilt bakımı değişiyor. Ancak genel olarak kişilerde önce cildi temizliyoruz. Buharla siyah noktalar temizlenerek gözenekler açılıyor. Daha sonra nem maskesi uygulanıyor. “Granüllü peeling” yöntemiyle cilt yüzeyindeki ölü deri tabakası ve pürüzler gideriliyor.

*Sivilceli ciltlerde “high frekans” dediğimiz sistemle sivilcelere yönelik bir program uyguluyoruz. Ayrıca oksijen maskesiyle gözeneklerin açılmasını ve cildin temizlenmesini sağlıyoruz. Bu bakımı altı haftada bir yaptırmakta yarar var.

*Evde her gün sabah-akşam temizleme sütüyle cilt temizlenmeli ve bol suyla durulanmalı. Asla sabun kullanılmamalı. Çünkü sabun cildi kurutuyor. Duruladıktan sonra mutlaka alkolsüz bir tonikle, pamuk yardımıyla cildinizi silmeniz ve nemlendirici sürmeniz gerekiyor. Güneşli havada koruyucu krem sürmek şart. Makyaj ise mutlaka bu uygulamalardan sonra yapılmalı.

*Cilt bakımı yapmadan ya da cildi temizlemeden önce yapılan makyaj cildi yıpratıyor. Gözenekler doluyor, sivilceler oluşuyor, cilt zayıflıyor, lekelenmeye ve kırışmaya açık oluyor.

*Bakım ürünleri cilt tipine uygun olmalı. Cilt tipinizi bir dermatoloğa ya da bir medikal estetik uzmanına danışarak öğrenebilirsiniz. Mağazalardaki kozmetikçilere pek güvenmemekte yarar var.

“Bu yaz dudak parlatıcıları ve dolgun, uzun kirpikler olmazsa olmaz”

Kategori: Makyaj
Etiketler: , ,

Benzer Konular

2014 Yaz Makyajı Önerileri

2014 Yaz Makyajı Önerileri

Bakımlı her kadın makyaj olmazsa olmazları arasındadır. Günün her saati, her mevsim, her yerde makyaj...

Makyaj yapmayı biliyormusunuz

Makyaj yapmayı biliyormusunuz

Makyaj yapmayı biliyor musunuz? Makyaj, güzel ve bakımlı kadınların vazgeçemediği bir tutku. Ancak, makyajın da...

Makyaj malzemelerini nasıl saklamalıyız

Makyaj malzemelerini nasıl saklamalıyız

Güzellik malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak çoğu zaman bunlar tamamen bitmeden atılır. Oysa,...

Makyaj nasıl yapılır

Makyaj nasıl yapılır

Makyaj hemen hemen her kadının başvurduğu güzellik yöntemlerinden en basiti ve en çok tercih edilenidir.Peki...

Doğal makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj nasıl yapılır

Kozmetik, bakımlı ve güzel görünmekten vazgeçemeyen bayanların en fazla önem verdiği alanlardan bir tanesidir. Makyaj...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir