Bölgesel Zayıflamak

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır. Peki neden saçlarımız dökülür ?

sacx

Bayanlarda saçların daha fazla dökülmesinin sebebi aslında daha çok  bakım ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Saçlarımıza uyguladığımız  kimyasal maddeler saçlarımızın dökülmesine sebep olabilir.  Saçlarımıza uyguladığımız boya, fön, perma gibi yöntemler  saçlarımızın dökülmesine sebep olur. Fazla saç yıkamak ve  taramak da sağlıksız saçlarımızı dökmeye başlar. Psikolojik   olarak çok çalışan bir bireyin saçları da çok dökülür. Son olarak  şapka takmak  da saçlarımızın dökülmesine sebep olur.  Anlattığımız gibi daha bir çok nedenden dolayı saçlarımız dökülür.  Saçlarımız döküldüğünde dökülen saça göre doktora gidebiliriz.  Eğer olması gerektiğinden fazla dökülüyorsa, bir doktora başvurmamız gerekebilir. Fakat bunun yanı sıra evde herhangi bir masraf çıkarmadan evlerimizde de saç bakımı yapabiliriz.

Hepimiz evlerimizde çok zaman harcamadan saç maskesi yapabiliriz. Sizlerle bir kaç pratik maske paylaşacağız. Bu maskeleri anlattığımız saç türleri için rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer saçınızın parlak görünmesini ve temizlenmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan : 1 fincan sıkılmış taze limon suyu eğer yoksa sirke. Peki nasıl uygulayacağız ? Saçlarınızı yıkadıktan sonra uyguladığınız bu kürü saçlarınıza dökün ve masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Bu kürü uyguladıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkadığınızda saçlarınızın eskisinden daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Parlak aynı zamanda yumuşak saçlar istiyorsanız, ihtiyacınız olan malzemeler : bir fincanın çeyreği kadar elma sirkesi, 1 yemek kaşığı kadar şifalı ot. Şifalı otu saçınıza zarar vermeyecek bir tarzda seçmelisiniz. Saçınıza uygun otu kaynar suya atıp kaynatın. 30 dakika demlenmesini bekledikten sonra üstüne sirkeyi de ilave edin. Ardından elde ettiğiniz kürü saçınıza iyice yedirdikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Saç Tarama ve yıkamanın ince ayrıntıları

Saç Tarama ve yıkamanın ince ayrıntıları

Saçınıza şekil ve düzen vermek için, her gün bir kaç defa kullandığınız, saçınız için en...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir