Bölgesel Zayıflamak

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur, hepimizin bildiği gibi kış aylarında vazgeçemediğimiz bir bitkidir. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve çeşitli hastalıklarda tedavi rolü üstlenir.  Ihlamuru kaynatıp içtiğimiz an yumuşaklığını ve rahatlatıcı etkisini hissederiz.

ihlamurz

Ihlamur çoğu psikolojik durumlarda yatıştırıcı olarak kullanılır. Yararları ise saymakla bitmez. Bizlerde sizlere önemli ipuçlarını söyleyip sizi sıkmayacağız. Ihlamurun faydaları;  terlettiği için ateş düşürücü bir özelliği vardır, kaygı sorununda rahatlatıcı etki sağlar, soğuk algınlığına iyi gelir, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur, ishal tedavisinde kullanılır vb … Yine çok yararı olan ıhlamurun aynı zamanda yan etkileri de vardır. Peki nedir bu yan etkiler ? Ihlamur sürekli ve orantısız kullanılmadığı sürece hiç bir zarar getirmez. Fakat sürekli kullanımda kalp rahatsızlıklarına yol açabilir. Aynı zamanda ıhlamur yaprakları ile temas halinde cildiniz kaşınabilir, tahrip olabilir.

Gelelim bu yararlı bitkinin çayının nasıl yapıldığına. Ihlamur çayı için sahip olmamız gereken malzemeler, ıhlamur ve su. Ihlamuru su ile beraber kaynatın. Kaynadıktan sonra 10 dakika demini almasını bekledikten sonra isterseniz bir tülbent ile ya da bir bez parçası ile süzebilirsiniz. Ve yine isteğinize bağlı olarak içine tatlandırıcı veya şeker atabilirsiniz. Afiyet olsun.

Kategori: Bitki Çayı

Benzer Konular

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki doğal zayıflatıcı bir çaydır. Bu günlerde doğal zayıflama hepimizin aradığı bir durum olduğu için...

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen hem kokusu hemde tadı ile çok sevilen bitkilerden birisi. Peki bu fesleğeni amacı dışında...

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya bitkisi, neredeyse her hastalığa iyi gelen bir çiçek. Sadece tıbbi anlamda kullanılmayan papatya hem...

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Yararlı bir sebze olan enginarı genellikle yemekte kullanırız. Fakat lezzeti ve yararları sayesinde artık çayı...

Böğürtlen Çayı Faydaları

Böğürtlen Çayı Faydaları

Bitki çaylarından bir başkası da Böğürtlen Çayı. Böğürtlen genel olarak sevdiğimiz ve tükettiğimiz bir meyvedir....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir