Bölgesel Zayıflamak

Kadınlarda saç dökülmesi nasıl önlenir

Kadınlarda saç dökülmesi nasıl önlenir

Daha sık şekilde arka kısım ve yanların maruz kaldığı saç dökülmesi “modelli” bir tipe sahip olan erkeklerin aksine kadınlarda genel durumda daha yaygın bir seyrelme (genel olarak daha az saç bulunması) şeklinde görülen durumlardan birisidir. Tablo erkeklerdekinden çok farklıdır ve saç dökülmesi yaşayan kadınlar için yapılması gerekenler hem tanıda hem de tedavide önemli kademede uzmanlık gerektiren bir durum olarak görülmektedir.

Kadınların ön saç çizgisi genellikle olduğu gibi kalırken erkekler karakteristik olarak kafa derilerinin ön kısmından başlangıçtan başlayarak önemli oranda saç kaybınasebep olmaktadır. Kadınlarda saç kaybı çoğunlukla olabildiğince yavaştır ve hamilelik sırasında ve menopozda hızı bir şekilde çoğalma yaşanır. Erkeklerdekine nazaran daha büyük bir sıklıkla periyodiktir, kendilerini geri çeviren mevsimsel farklılıklar gösterir ve hormonal değişikliklerden, tıbbi koşullardan ve dış faktörlerden daha kolay biçimde etki altında kalır.

Hastanın saç ve kafa derisi karakteristiklerinin nakil için ideal olması halinde kadınlardaki androgenetik saç dökülmesinde saç nakli sıklıkla tercih edilecek tedavidir ve bazen androgenetik saç dökülmesinin cerrahi olmayan tedavisi için gıda ve ilaç idaresi (fda) tarafından onaylanmış olan minoksidille kombine edilebilir.

Saç dökülmesinin tıbbi tedavileri büyük ölçüde erkeklerde görülen androgenetik saç dökülmesine yöneliktir.

Tedaviler:

1. Saç dökülmesini kabul etmek ve bununla yaşamayı öğrenmek. profesyonel danışmanlık yardımcı olabilir.

2. Perma, boya ve saça daha dolgun bir görünüm verecek diğer kozmetik seçenekler.

3. İlaç terapisi – rogaine (topikal minoksidil). rogaine şu anda kadın tipi saç dökülmesi için fda tarafından onaylanmış mevcut tek ilaçtır.

4. Saç nakli ameliyatı – modern cerrahi teknikler, ideal adaylar olmaları ve gerçekçi beklentilere sahip olmaları koşuluyla, kadınlar için saç naklini tatbik edilebilir bir tedavi seçeneği durumuna getirmiştir.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir