Bölgesel Zayıflamak

Mat saçlarınız için bakım uygulaması

Mat saçlarınız için bakım uygulaması

Mat görünümlü saçları partalacak ve canlandırmayya birebir önerileri bu yazımızda bulabileceksiniz. Artık mat ve cansız saçlardan kurtulma zamanı geldi Arkadaşlar..

Mat saçlar için bakım

DÖKÜLME

Nedeni: “Yoğun stres, saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biridir,” diyor Prof. Dr. Kerim Alpınar. Hormonal değişimler, yanlış beslenme, yaş, cinsiyet ve mevsim değişiklikleri de dökülmeyi tetikleyebilir.

ÇÖZÜM

Saç derinizi iyileştirin:

Saç dökülmesini önlemek için köke müdahale etmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, stresin etkisiyle saç derisinde oluşan mikro-irritasyonu gidermek gerektiğini belirtiyor. La Roche Posay’inki gibi aminexil (saç telinin köke daha güçlü tutunmasını sağlar), arginin (dolaşımı hızlandırır) ve B5 vitamini (saç kökünü besler) içeren bir bakımı deneyebilirsiniz.

Doğru Şampuanı Kullanın

Vitaminlerle zenginleştirilmiş, saç derisinin sağlığını koruyan ve yıpratmadan nazikçe temizleyen bir şampuan kullanın. SP’nin saç dökülmesine karşı geliştirilen şampuanı saç direncini artırıyor ve içerdiği kafein ve mentol ile saç derisinin gerekli olan işlevlerini harekete geçiriyor.
Serumlardan destek alın

Çok yoğun dökülmelerde, düzenli kullanım sonunda serum uygulamalarıyla etkili sonuçlar alınabilir. Bioblas’ın Complex C26 içeren yüzde 100 bitkisel özlere sahip serumu hem yeni saç oluşumunu artırıyor hem de dökülmeyi azaltıyor. Bioxin’in dökülmeye karşı kürünü de deneyebilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin

Dermatolog Bilgehan Yılmaz, “Kilo verme kaygısı ile yapılan diyetler bazen saçlara zarar verebilir” diyor. Demir eksikliğine bağlı bir saç dökülmesi varsa mutlaka eksik demir depolarının doldurulması gerekir. Yılmaz, bazı gıda takviyelerinin kısmen de olsa saçların daha parlak ve daha hacimli görünmesini sağlayabileceğini de söylüyor.

MATLIK

Nedeni: Mat saçların en önemli sebebi, saç derisinin zarar görmesi ve saçta kalan şekillendiricilerdir. “Her ikisi de saçın ışığı yansıtmasına engel olur” diyor saç uzmanı Philip Kingsley.

ÇÖZÜM

Derinlemesine temizleyin

Saç pomadı gibi wax’lı artıklar bırakan ürünlerden ve saç spreyinden saçı arındırmak için iki haftada bir Life Tex’inki gibi nazik bir şampuan kullanın. Saçı iyice arındırmak ayrıca, saç kreminin daha iyi nüfuz ederek saçın parlaklığı artırmasına olanak sağlar.

Nem verin

Haftada bir uygulanan nemlendirici bir maske, saçın dış yüzeyini pürüzsüzleştirerek daha parlak görünmesini sağlar. Kalın teller daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyabilir. İnce telli saçlar ise, System Professional’inki gibi hafif formüllü silikon bazlı bir ürün tercih etmeli.

Saçınızı fırçalayın

Saç tellerine daha az zarar veren doğal bir fırça kullanın. Vepa’nın ahşap fırçasını deneyebilirsiniz, 8,25 TL; marketlerde. Saçı kökten uca kadar birkaç kere taramak, saç diplerinde bulunan doğal yağların tüm saça dağılmasını ve ipeksi görünmesini sağlar.

Hızlı Çözüm: Saçınızı şekillendirdikten sonra havaya bolca parlaklık veren bir sprey sıkın ve içinden geçin.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir