Bölgesel Zayıflamak

Nar Çayı Nasıl Yapılır

Günümüzde çoğu diyetisyen ve sağlık uzmanları bitki çaylarının faydasından bahseder durumda. Bitki çayı ile vücudumuzu koruyacağımız bir gerçek.  Hem vücudumuzu koruyup hem de zayıflamak bitki çaylarıyla mümkün.

narcayi

 

Size tarifini ve yararlarını vereceğimiz nar çayı ile  hem sağlıklı kalabilecek hemde zayıflayabileceksiniz.

Gelelim nar meyvesinin faydalarına. Nar, günlük C vitamini ihtiyacımızın yarısını karşılayabilen bir meyvedir.  Nar      içinde bir sürü vitamin barındırdığı için faydalarını hemen hissettiren bir meyvedir. Nar, vücudumuzu toksinlerden    arındırır, tansiyona iyi gelir (düşürür), kansere karşı bağışıklık sağlar ve bireyleri sakinleştirebilir. Narın      faydalarını saymakla bitiremeyiz. Fakat sizlere genel olarak yararlarını belirtmek istedik. Sizde az çok Narın ne kadar faydalı  olduğunu anlamışsınızdır.

Evet. Sıra geldi Nar Çayı yapımına. Nar temizlenmesi çok zor olan bir meyvedir. Fakat bu çayı yapmak sizleri çok fazla     uğraştırmayacak. Nar çayını yapmak için öncelikle nar suyuna ihtiyacımız var. Fakat önerimiz hazır nar suyu     kullanmamanız. Malum günümüzde dışarıdan tükettiğimiz doğal olmayan çoğu besin içinde kimyasal barındırıyor. Bu    yüzden nar suyunu kendiniz sıkabilirsiniz. Narın suyunu sıkabilmek için hepimizin bildiği farklı yöntemler elbette vardır. Bizim önerimiz ise ya katı meyve sıkacağı ya da blendır. Narın içindeki beyaz kabukları ayırıp suyunu sıktıktan sonra, ufak bir bez ya da tülbent yardımıyla nar suyunu süzmelisiniz. Süzdüğümüz nar suyunu ocakta kaynakttıktan sonra içebilirsiniz. Aynı zamanda nar suyumuz hazır olduktan sonra, normal olarak her gün tükettiğimiz herhangi bir bardak çaya, 2 tatlı kaşığı nar suyu koyabiliriz. Fakat bu isteğe göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Nar çayını yapmayı anlatmak bu kadar uzun sürse de yapılışı bu kadar zor ve zahmetli değil. Hepinize afiyet olsun.

NOT : Sıktığımız nar suyunun kalanını buz dolabında saklayabilirsiniz. Fakat nar suyunu en fazla bir gün saklayabilirsiniz.

Kategori: Bitki Çayı

Benzer Konular

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki doğal zayıflatıcı bir çaydır. Bu günlerde doğal zayıflama hepimizin aradığı bir durum olduğu için...

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur, hepimizin bildiği gibi kış aylarında vazgeçemediğimiz bir bitkidir. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve çeşitli...

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen hem kokusu hemde tadı ile çok sevilen bitkilerden birisi. Peki bu fesleğeni amacı dışında...

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya bitkisi, neredeyse her hastalığa iyi gelen bir çiçek. Sadece tıbbi anlamda kullanılmayan papatya hem...

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Yararlı bir sebze olan enginarı genellikle yemekte kullanırız. Fakat lezzeti ve yararları sayesinde artık çayı...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir