Bölgesel Zayıflamak

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya bitkisi, neredeyse her hastalığa iyi gelen bir çiçek. Sadece tıbbi anlamda kullanılmayan papatya hem saç bakımı, cilt bakımı için hemde görüntü için kullanılabiliyor. Sizlere tıbbi açıdan baktığınızda papatyanın yerinin nerede olduğunu anlatmaya çalışacak, aynı zamanda papatya çayının yapılışını anlatacak ve aynı zamanda bu çayın yararları ve yan etkilerini sizlere bildireceğiz.

papatyacayi

Öncelikle papatyanın faydalarından bahsedelim. Papatya, kemik hastalıklarında güçlendirici olarak, kanser tedavisinde koruyucu olarak, mantar egzama gibi zührevi hastalıklarda, mide rahatsızlıklarında, regl ağrılarında ve bir çok alanda kullanılıyor. Çoğu birey papatya çayını sakinleşmek için içer, çünkü papatya çayı melisa çayı gibi sakinleştirici özelliğe sahiptir.

Papatya çayının yan etkileri ise; uyku veren bir yapıya sahip olduğu için günlü aktivitelerinizi yapmadan önce tüketmeyiniz. Alerjiniz olup olmadığını öğrenip bu çayı içmeye başlayın. Hamile iseniz veya emzirme dönemindeyseniz doktorunuz kontrolünde papatya çayı tüketimi yapın. Kadın bireylerin bu çayı içmeden önce doktora danışması gerekebilir. Çünkü papatya çayı aynı zamanda hormon dengesizliğine yol açar.

Sıra geldi papatya çayı yapmaya. Papatya çayını yapmadan önce ihtiyacınız olan malzemeleri saymak istiyoruz. Öncelikle kurutulmuş papatya, kaynamış su ve isteğe bağlı olarak limon ya da bal. Papatya çayını yapmak için göz kararı belirlediğiniz papatya kurusunun üstüne önceden kaynamış suyu ilave ediniz. Papatyaları kaynamış suyun içinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Kaynamış suyun içinde olan papatyaları 5 dakika sonra çıkarın ve ince bir bez ya da bir tülbent ile süzünüz. Dilerseniz hazırladığınız çaya bir kaç damla limon sıkabilir ya da bal ekleyebilirsiniz. Hepinize afiyet olsun.

Kategori: Bitki Çayı

Benzer Konular

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?

Sinameki doğal zayıflatıcı bir çaydır. Bu günlerde doğal zayıflama hepimizin aradığı bir durum olduğu için...

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur Çayı Faydaları

Ihlamur, hepimizin bildiği gibi kış aylarında vazgeçemediğimiz bir bitkidir. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve çeşitli...

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen hem kokusu hemde tadı ile çok sevilen bitkilerden birisi. Peki bu fesleğeni amacı dışında...

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Yararlı bir sebze olan enginarı genellikle yemekte kullanırız. Fakat lezzeti ve yararları sayesinde artık çayı...

Böğürtlen Çayı Faydaları

Böğürtlen Çayı Faydaları

Bitki çaylarından bir başkası da Böğürtlen Çayı. Böğürtlen genel olarak sevdiğimiz ve tükettiğimiz bir meyvedir....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir