Bölgesel Zayıflamak

Saç dökülmesi nasıl önlenir ?

Saç dökülmesi nasıl önlenir ?

Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerden Oluşur ?

Çinkonun önemi ;

Çinko tıpkı zamanda çok etkili bir anti-androjen olan bir vitamin-mineral olarak göze çrpmaktadır. Çinko, b6 vitaminiyle birlikte kullanıldığında 5 alfa-redüktaz enzimini bloke ederek testosteronun dht’ye dönüşmesinin önüne geçmektedir. Lakin Bunun yanında çinkonun androgenetik saç dökülmesine karşı etkinliğini ortaya koyan çok az sayıda araştırma bulunmaktadır günümüzde.

Propecia gibi başka 5 alfa-redüktaz inhibitörleriyle karşılaştırıldığında çinko çok daha güvenlidir, çünkü çinko vücudumuzda zaten bulunan bir vitamindir ve yan tesiri bulunduğu söylenemez.

Saw palmetto Önemi ;

Cüce amerikan hurması olarak da bilinen palmiye türü bir ağacın meyvelerinden elde edilen özüt, tablet durumuna getirilmiştir. Anti-androjen olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi tedavisindeki etkinliğini kanıtlamaya yönelik bir çalışma olmamasına karşın, bilim adamlarının tavsiyeleri doğrultusunda bu ilacın erkek tipi saç dökülmesi tedavisinde etkili olabileceğini vurgulanmıştır.

Radix

Cinsiyet hormonlarının kanda taşınabilmesini sağlayan bir proteinin aktivitesini ve testosteron bağlama özelliğini etkileyen bir bitki tipidir. Saw palmetto’yla karşılaştıracak olursa, radix urticae ve onun saç dökülmesi tedavisindeki yeri ile ilgili çok az olduğu bilgisine varılmıştır.

b6 vitamini

Çalışmalar çinko ile birlikte kullanılan b6 vitamininin testosteronun ciltte dht’ye dönüşmesini engellediğini göstermektedir. Dolayısıyla bu ikilinin akne ve androgenetik saç dökülmesi gibi androjenlere bağlı durumların tedavisinde etkili olduğu söylenmektedir.

Balkabağı Çekirdeği Yağı

Amerika’da yetişen bir tür bal kabağı türü olan (pumpkin) çekirdeğinden çıkarılan yağ kullanılıyor. Anti-androjen etkiye sahiptir. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.

Yeşil çay (camelia sinensis)

Japonya ve bazı asya ülkelerinde olabildiğince boldur. Günlük kullanımı son derece yaygındır. Yeşil çayın bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bu sebeple çok iyi araştırılmıştır. Yeşil çayın yağı anti-androjenik etkiye sahip olduğunu öne sürmektedirler. Bu iddia sayesinde, etkinliğini direkt ispatlayan hiçbir çalışma olmamasına karşın yeşil çay androgenetik saç dökülmesinin popüler tedavilerinden biri durumuna geldi. Yeşil çay içeren bazı şampuanların saça ve deriye faydalı olduğu söylenmektedir.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir