Bölgesel Zayıflamak

Saç Dökülmesini Engelleyen 7 Besin

Her tarama ve banyodan sonra saçlarınızı yerinde tutamıyor, sürekli dökülüyorsa, endişelenmeye başlamalısınız. Saçınızın şampuan ile sorunu varsa, şampuanınızı değiştirmelisiniz. Fakat sorun böyle nedenlerden değilse beslenmeniz üzerine düşünmeniz lazım.


yeni-yilin-sac-trendini-siz-belirleyin-3211514_3590_o

Tükettiğimiz besinlerden çoğu, saçlarımızın yıpranmasına, solmasına hatta dökülmesine sebep olur. Bu yüzden tükettiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz.

th-1[1375725335]

Saçlarınızı korumak istiyorsanız, istiridye tüketebilirsiniz. İstiridye içinde fazlasıyla çinko biriktirir ve bu çinkolar, saçlarınızı korur.

Sağlıklı ve parlak saçlar istiyorsanız, ıspanak tüketmelisiniz. Gerektiği kadar ıspanak tüketildiğinde sizde saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Sağlıklı ve parlak saçlar için bir diğer besin ise havuç. İçinde bulundurduğu A vitamini yüzünden saçlarınız sağlıklı ve parlak olacak.

Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız, Soya tüketebilirsiniz. Soya içinde hem E vitamini barındırır, hemde hemoglobin bileşiminin içinde bulunan demir açısından zengin gelir. Ve bu demir kan dolaşımınızın düzgün işlemesini sağlar. Böylece saçlarınız daha fazla uzar.

En-güzel-perma-saç-modeli

Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, bol bol kuru yemiş tüketmelisiniz. Kuru yemiş içindeki Omega-3 sayesinde saçlarınız dökülmez.

2013-en-güzel-saç-renkleri

Saç telleriniz çok inceyse ve saçlarınızın korunmaya ihtiyacı varsa, Zeytinyağı kullanmalısınız. Zeytinyağı da içinde bol miktarda E vitamini barındırır. E vitamini sayesinde saç telleriniz kalınlaşır ve saç köklerinizi ıslatıp nemletir böylece saçlarınız kırılmaz.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Saça Krepe Nasıl Yapılır ?

Saça Krepe Nasıl Yapılır ?

Biz kadınlar saçlarımıza farklı farklı çeşitler vermeyi ve denemeyi severiz. Bir gün tamamen farklı biri...

Yağlı Saçlar için Ne Yapmalı

Yağlı Saçlar için Ne Yapmalı

Rahatsız olduğumuz konulardan biriside yağlı saçlar. Kafa derimizin yağlanması sonunda, yağlar saçlarınıza geçer ve yavaş...

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hava koşulları, yanlış beslenme ve saça uygulanan kimyasallar yüzünden saçlarımız gün ve gün yıpranır ve...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir