Bölgesel Zayıflamak

Saçları deniz ve güneşten korumanız gerekiyo

Saçları deniz ve güneşten korumanız gerekiyo

Saçlarınızı deniz ve güneşin etkilerinden korumanız gerekdiğini belirtmek istiyorum.

Tatil sezonu çoktan açıldı. Deniz belki ruhumuza iyi geliyor ama saçlarımız durumdan pek hoşnut değil. İşte saçlarınızı deniz ve güneşim zararlı etkilerinden korumanın yolları…

Solmuş renkler
Saç renginiz solduysa, saçlarınızı iki yıkamada bir renk koruyucu şampuanla yıkayın. Her gün kullanmayın aksi halde saçlarınız dolgunluğunu yitirebilir.

Saç renginiz yeşile dönüyorsa
Özellikle sarışınların sık karşılaştıkları bir sorun olan klor yüzünden saçların yeşile dönmesini artık engelleyebilirsiniz. Birinci yol: Saçlarınızı havuzdan çıkar çıkmaz soda ile yıkayın. İkinci yol: Domates suyu ile saçlarınızı durulayın ya da ketçapla saçınıza masaj yapın. Saçınızdaki yeşil tornan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Saç renginizi koruyun
Güneş, tuzlu su ve havuz suyundaki klor saç renginin hızla bozulmasına neden olur. Boyalı saçlar da güneş ışınlarıyla reaksiyona girerek matlaşacağından, saçları korumanın en iyi yolu bir şapka ya da eşarp takmaktır. Bununla birlikte saç renginizin solmaması için size birkaç pratik tavsiyede bulunacağım:

• Saçlarınızı boyattıktan sonra ilk yıkamayı yapmak için en az 24 saat geçmesini bekleyin.
• Denize ya da havuza girmeden önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayın.
• Deniz ya da havuzdan çıkar çıkmaz saçınızı yıkayın.
• Özellikle boyalı saçlar için üretilmiş şampuanları tercih edin.
• Saçınızı her gün şampuanlamayın. Su, saça bazen güneş ışınlarından çok daha fazla zarar verir.
• Saçınızı çok fazla kurutmayın. İlla ki saç kurutma makinesi kullanacaksanız, en düşük dereceye ayarlayın.

Uçuşan saçlar
Nem bazen saçlarınızın tel tel uçuşmasına sebep olabilir. Elinizde kalan nemlendiriciyi saçlarınızın üzerinden geçerseniz, bu uçuşmayı durdurabilirsiniz. Veya çok az miktarda saç spreyini fırçanıza sıkarak saçlarınızı tarayın.

 
Yıpranmış saç uçları
Güneş ve deniz saçınızı çok fazla yıpratacağından, suya girmeden önce saçlarınıza bakım kremi sürün.

Kuru saçlar
Amino asit bileşenleri içeren nemlendirici maskeler ve kremler uygulamanız gerektiğinden içeriğinde sonu -amine ile biten ürünler arayın.

Düz saçlar dalgalanırsa
Düz saçlar bile zaman zaman dalgalanabilir. Bunu önlemek inerseniz, bir parça jöle ile kremi avucunuzda karıştırarak saçınıza sürün. Saçınız nemliyken üzerine saç kremi ve jöle uygulayın.

Kıvırcık saçlar
Buklelerinizin istediğiniz gibi durması için saç şekillendirici kremi avucunuzun içinde seyrelterek saçınıza nazik dokunuşlar uygulayın. Veya parlaklık verici bir serumdan faydalanabilirsiniz. Serumu saçınıza hafifçe yedirin. Saçlarınızın hem canlı görünmesini sağlar hem de mükemmel buklelere kavuşursunuz.

Asileşen saçlar
Hükmedilmesi zor bütün saç tiplerinde gazsız saç spreyi kullanarak bozulmayan ve güzel görünümlü bir saç modeli yakalamanız mümkündür.

Daha yumuşak bukleler için
Bukleleriniz belirgin ancak çok sık görünmesin istiyorsanız, bir tutam saç kremini avucunuza alın. İki üç parmak kalınlığında saç telini parmağınıza dolayarak kremi sürün ve bırakın. Bu işlemi saçınızın tamamına uygulayın. Saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Eğer bunu yapmaya vaktiniz yoksa kurutma makinenizi en düşük ayarda çalıştırın.

Dolgun görünümlü saçlar
Saçlarınıza hacim vermek sterseniz, birkaç tane saç tokasına ihtiyacınız olacak. Saç tokalarına jöle sürün ve tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı öne doğru tokayla tutturun. On dakika kadar bekleyip açın. Veya başınızı öne eğin, saç diplerine hacimlendirici sprey sıkarak parmaklarınızla yedilin ve ardından saçınızı geriye atarak kalkın.

Güneşte yıpranmış saçlar için
Kalıcı bir krem ya da nemlendirici maske uygulamalısınız.

Saç kurutma teknikleri
Yazın saçınızı kurutmak zorunda kalırsanız, önce mutlaka havluyla fazla ıslaklığı alın. Böylece kurutma makinesi kullanma zamanınız azalacaktır. Saçınızın aşın yıpranmasını engellemek için makinenizi düşük sıcaklıkta çalıştırmalısınız. Belli bir zaman sonra kendiliğinden duran makinelerden almayı deneyebilirsiniz, böylelikle saçınıza mümkün olan en az zararı verir ve elektriklenmesini engellersiniz.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir