Bölgesel Zayıflamak

Şampuan Seçmenin Zor Olduğunu Biliyormusunuz ?

Şampuan Seçmenin Zor Olduğunu Biliyormusunuz ?

Siz de şampuan reyonunda saatler harcayanlardan mısınız? Çeşit bu kadar çok olunca,bu durum pek tabi ki olmakta. Güzel kokulusu, besleyici olanı,kremlisi, koruyucu özelliklisi derken onlarca şampuanı açar,koklar,yerine koyalım.

Bu işi kolaylaştırmak için harika bir eleme yöntemi öneriyorum. Saç cinsinize uygun şampuanlara yönelirseniz, yüzde 75′ini kolayca elemiş olursunuz. “Ama saçlarımın hangi özelliklere sahip olduğunu bilmiyorum” diyorsanız,işte size saç tiplerini anlatan mini bir rehber:

NORMAL SAÇLAR: Saçlarınız 2 gün boyunca yağlanmıyor ve doğal renginde görünüyorsa saç derinizin PH üretimi dengelidir.Normal saçlar için uygun şampuanlar saç derisindeki sebumu tüketmez ve saçı kolayca temizler.

YAĞLI SAÇLAR: Saçınızı yıkadıktan bir gün sonra yağlanıyor ve parlıyorsa yağlı saç tipine sahipsiniz demektir.Bu tür saçlarda saç derisi aşırı derecede sebum üretir ve PH dengesi düzensizdir.Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar saç derisini ve tellerini derinlemesine temizlerken fazla yağları arındırır.

KURU SAÇLAR: Saç telleriniz kolayca kırılıyorsa, saçlarınızı yıkadıktan sonra 3 gün geçmiş olmasına rağmen saç derisinde yağlanma görünmüyorsa , mutlaka nemlendirme ihtiyacı duyuyorsanız kuru saç tipine sahipsiniz demektir.

YIPRANMIŞ SAÇLAR: Aşırı sıcak suyla yıkamak,çok sık fön çektirmek,kimyasal boya kullanmak,perma yaptırmak saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Saç telleri dışarıdan zarar görür ve parlaklığını yitirir. Yıpranmış saçlarınız varsa mutlaka içeriğinde onarıcı özelliği olan maddeleri barındıran şampuanları tercih edin.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir