Bölgesel Zayıflamak

Şeker ve saç kaybı arasındaki ilişki!

Şeker ve saç kaybı arasındaki ilişki!

Hormonlar, diyet ve saç kaybından bahsederken, vücudun şeker seviyesini düzenlemekte önemli bir rolü olan pankreastan da bahsetmemiz gerekir. Bu ilişkiyi anlamak için, pankreasın nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Eğer siz ya da çevrenizden biri diyabet hastası ise bu konuda bilginiz olması ola­sıdır.

Pankreas, sabit kan şekeri seviyelerini muha­faza eden ensülin ve glucagon’u üretir. Ensülin, vücut hücrelerinin glikozu (şeker) yakıt olarak kul­lanmasına yardım eder; böylece kan dolaşımındaki şeker miktarını düşürür. Glucagon, kan dolaşımın­daki şeker miktarının yükselmesi gerektiğinde, depoladığı şekeri kana salgılaması için karaciğeri uyarır. Bu iki hormon, kan şekeri seviyesini den­gede tutmak için işbirliği yaparlar.

Pankreas yeterince ensülin üretemediğinde ya da vücut pankreasın ürettiği ensülini kullanama­dığında diyabet, yani kronik yüksek kan şekeri rahatsızlığı meydana gelir. Bu, şekerin kan dolaşımından, vücuda yakıt oluşturmak için ona asıl ihtiyaç duyan hücrelere ya da yakıta ihtiyaç duyul­duğunda kullanılmak üzere depolandığı karaciğere ulaşamadığı anlamına gelir.

Hipoglisemi ya da düşük kan şekeri olarak bili­nen bunun tam zıt durumunda ise, vücuttaki şeker, hücreler tarafından yakıt olarak aşırı kullanılır ve kan dolaşımında yeterli şeker kalmaz. Bu durum, kan şekeri seviyelerinin korunması için yeterince sık yememek gibi basit bir nedenden (birkaç saat ya da bütün gün yemek yemediğinizde hissettiğiniz o bulantı ve sersemlik bu yüzdendir) ya da aşın ensülin üretiminden kaynaklanabilir.

Vücudunuzdaki ensülin ve testosteron seviye­leri arasında önemli bir bağlantı vardır; ensülini kontrol ederek testosteronu da kontrol edebilirsiniz. Bu, saç kaybını önlemek ve saç uzaması için uygun bir dahili fizyolojik çevre yaratmak açısından önemli bir yöntemdir.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Juan Juan ile Saç bakımı

Juan Juan ile Saç bakımı

Saç bakımını doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için özellikle doğru bir şampuan seçimi büyük...

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır....

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir