Bölgesel Zayıflamak

Selülit Egzersizleri

Selülit Egzersizleri

Vücudunuzda oluşan selülitlerle başınız dertte mi? Hangi aşamada olursanız olun, geç kalmış sayılmazsınız. Selülit ile mücadelede bu egzersizler işinize yarayacaktır.

Selülit Egzersizleri!
Başlangıçta kısa bir ısınma için zaman ayırmak iyi olacaktır. Kas yaralanmalarını önleyerek, eklemlerdeki bağ dokularının elastikleşmesine yardımcı olursunuz.

Serbest şekilde durun. Sırtınızı dik tutun. Ellerinizi dirseklerden yukarı kırarak, parmaklarınızı yumruk yapın. Bir ayağınızı kalçadan öne doğru fırlatın. Ayağınız gergin dursun. 5 dakikada bir bacaklarınızı değiştirerek hareketi tekrarlayın.

Yaptığınız çalışmalarda en çabuk sonuca ulaşacağınız bölge, karın kaslarıdır. Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı birleştirin. Bacaklarınızı dizlerden büküp karnınıza doğru çekin. Aynı anda başınızı öne doğru eğin. Omuzlarınız yerden yukarı doğru kalkacaktır. Bacaklarınızı yeniden geriye doğru uzatın. Bu harekette önemli olan, acele etmeden ve yavaş yapmaktır. Ayrıca gözleriniz karşıya doğru baksın. Çenenizi vücudunuza fazla yapıştırmamaya özen gösterin. Hareketi 10 kez 3 set şeklinde tekrarlayın.

Yere yan olarak uzanın. Sırtınız dik olsun. Kolunuzu dirsekten kırarak başınıza destek verin. İki bacağınızı birden olabildiğince kaldırmaya çalışın. Üstteki bacağınız havada asılı dururken, alttakini yavaşça indirin ve kaldırın. Öne veya arkaya kaymamaya dikkat edin. Hareketi 10 kere 3 set halinde tekrarlayın.

Ayakta durun. Bacaklarınızı bitiştirin. Bir bacağınızı arkaya doğru bükün. Dizleriniz aynı hizada olsun. Şimdi topuğunuzu mümkün olduğunca bacağınıza değdirmeye çalışın. Hareketi yavaş ve acele etmeden yapın. Bacağınızı tekrar eski haline getirin. Bu arada diğer bacağınız ne çok gergin, ne çok serbest durmalıdır. Hareketi 10 kere 3 set şeklinde tekrarlayın.

Yüz üstü uzanın. Kollarınızı alnınızın altında birleştirin. Omurganız düz dursun. İki bacağınızı birden yukarı doğru kaldırın. Düz ve gergin olmalarına dikkat edin. Kısa süre havada tutun ve indirin. Hareketi 10 kere 3 set halinde tekrarlayın.

Yere oturun. Omurganız dik dursun. Başınızla ileriye doğru bakın. Avuç içleriniz yerde, elleriniz poponuzun iki yanında olsun. Ayaklarınız gergin ve ayak parmaklarınız havaya bakıyor olsun. Şimdi bir bacağınızı yavaşça kaldırın ve indirin. 15 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Bacaklarınızın mümkün olduğunca gergin olmasına önem verin.

Kategori: Selülit

Benzer Konular

Selülit oluşumu nasıl olur

Selülit oluşumu nasıl olur

Selülit oluşumu nasıl olur Birinci aşama dolaşım bozukluğu ile başlar. Bunun sonucu damar duvarlarından sızan...

Çağla Şikel’den Selülit maskesi

Çağla Şikel’den Selülit maskesi

Çağla Şikel’den Selülit maskesi Çağla Şikel’den Selülit maskesi Kekik ve biberiyenin kan dolaşımını hızlandırdığını söyleyen...

Selülite sirke maskesi

Selülite sirke maskesi

Selülite sirke maskesi Selülitle savaşta en çok kullanılan yöntem vücudu sarmaktır. Sarmak için özel bir...

Selülite bitkisel öneriler

Selülite bitkisel öneriler

Selülite bitkisel öneriler Kadınların baş düşmanı,hareketsiz bir yaşam tarzı,yanlış beslenme selülit oluşmasında en büyük etkendir.....

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın Peşimizi bırakmayan selülitler! Selülitsiz bir vücut hayal değil.Selüllitin nedenleri ve...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir