Bölgesel Zayıflamak

Selülitlerinden kurtulmak istermisin ?

Selülitlerinden kurtulmak istermisin ?

 

Selülitlerden nasıl kurtulabilirsiniz ?

Bayanların en büyük kabusu olan selülit genelde kilo artışıyla veya yaşla birlikte oluşur. Erkek ve kadın vücudu yapısal olarak farklıdır ve kadınların gebelik ve emziklilik dönemine hazırlık olması için yağ dokuları daha fazladır. Bu dönemlerde de bebek için vücutta daha fazla yağ depolanır. Yani kadınların daha yağlı bir vücuda sahip olmaları doğal olan bir zorunluluktur. Bunun yanında menapozla birlikte kilo problemleri ve vücudun yağ dokusu artmaya başlar.

Selülitlerden kurtulmak için doğru beslenme şart

Her kadında kilosuna bakılmaksızın selülit oluşabilir. Bunun nedenleri arasında genetik yapı en önemli faktördür. Yani annenizi göz önünde bulundurmalı, sizin vücudunuzda oluşacak her değişimde onun da payı olduğunu düşünmelisiniz. Genetik dışında beslenme şekliniz ve fiziksel aktiviteniz de vücut yağınızı etkileyen faktörler. Eğer hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız hem kilo probleminiz olabilir hem de selülit.

Beslenme şeklinizde yağlı yiyecekler ağırlıktaysa, su tüketimiz azsa yeterli meyve sebze tüketmiyorsanız selülitlerin baş göstermesi muhtemeldir. Dengeli bir beslenme planında bol sebze ve meyve olmalıdır. Yiyecekleri kızartmadan, çikolata, gofret, cips gibi yağlı besinleri çok az miktarlarda tüketerek yağ alımınızı ez alt seviyelerde tutmalısınız. Selülit vücut dokularında yağın artması suyun azalmasıyla oluşmaktadır. Bu nedenle günlük su tüketiminizi arttırmalısınız. Her gün en az 2-2.5 lt su içmeye özen gösterin.

Selülit için yapmanız gerekenler sadece 1-2 haftalık sıkı bir diyet programı değildir, ya diyeti bıraktığınızda ne olacak? Maalesef bir diyet değil her zaman dikkat edeceğiniz yeme alışkanlıkları ve spor şekli oluşturmalısınız.

Bol su için
Lifli gıdalar tüketin ( meyve, sebze, posalı ekmek ve kurubaklagiller)
Aşırı tuzdan kaçının
Yağlı ve şekerli yiyeceklerden kaçının
Sigara ve alkolü bırakın veya azaltın
Spor yapın

Selülit için inceltici kremler işe yarar mı?

Bu tarz kremler geçici olarak işe yarabilir ama yukarıda bahsettiğim önlemleri almazsanız sadece kremler işe yaramaz. Yağ dokusunu azalttığınız zaman selülitler de büyük oranda azalır. Yağ dokusunu azaltabilmek ve kalıcı etki sağlayabilmek için beslenme ve düzenli spor şart. Dışarıdan yüzeysel uygulanan krem ve masajın etkisi kan dolaşımı için faydalıdır. Ama hepsi birlikte olduğu zaman daha iyi sonuç alınır. Şunu da unutmamak lazım selülitleri tamamen yok edemezsiniz ama azaltabilirsiniz.

Termal kıyafetler, eşofmanlar veya sauna kilo vermede işe yarar mı?

Bu kıyafetler ya da vücutta terlemeye neden olacak her uygulama yanıldığınız geçici bir kilo kaybıdır. Kilo kaybından çok vücudun su kaybetmesidir. Daha önceki konularda da bahsettiğim gibi su kaybı değil yağ kaybetmek önemlidir. Gerçek kilo kaybı ancak bu şekilde olur. Sauna veya hamamda vücuttan terle birlikte toksinleri atmak faydalıdır ama kaybedilen suyu yerine koymak, sauna sonrasında bol su içmek gerekir. Burada verdiğiniz kilo sizi sevindirmesin çünkü bir yemek sonrasında bile bu kiloyu geri alırsınız.

Kategori: Selülit

Benzer Konular

Selülit oluşumu nasıl olur

Selülit oluşumu nasıl olur

Selülit oluşumu nasıl olur Birinci aşama dolaşım bozukluğu ile başlar. Bunun sonucu damar duvarlarından sızan...

Çağla Şikel’den Selülit maskesi

Çağla Şikel’den Selülit maskesi

Çağla Şikel’den Selülit maskesi Çağla Şikel’den Selülit maskesi Kekik ve biberiyenin kan dolaşımını hızlandırdığını söyleyen...

Selülite sirke maskesi

Selülite sirke maskesi

Selülite sirke maskesi Selülitle savaşta en çok kullanılan yöntem vücudu sarmaktır. Sarmak için özel bir...

Selülite bitkisel öneriler

Selülite bitkisel öneriler

Selülite bitkisel öneriler Kadınların baş düşmanı,hareketsiz bir yaşam tarzı,yanlış beslenme selülit oluşmasında en büyük etkendir.....

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın

Doğal önlemlerle selülitlere savaş açın Peşimizi bırakmayan selülitler! Selülitsiz bir vücut hayal değil.Selüllitin nedenleri ve...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir