Bölgesel Zayıflamak

Step-Aerobik Egzersizleri

Step-Aerobik günümüzde en çok kilo verdiren yöntemlerden birisidir. Nedir Step-Aerobik ?

step1

Step-Aerobik müzik eşliğinde tempo ile yapılan bir çeşit  spordur. Bu spor müzik eşliğinde aynı zamanda   tempolu yapıldığı için, diğer sporlara oranlara daha fazla  kalori yakmanızı sağlar. Aynı zamanda step-aerobik ile  kilo da alabilirsiniz. Step-Aerobik sporunu yapan  milyonlarca insan var diyebiliriz. Bunun nedeni  hem  çabuk kilo vermenizi sağlıyor hem sağlıklı   kalmanızı ve bunları yaparken eğlenmenizi sağlıyor.  Bizlerde sizlere step-aerobik sporunu başlarken  zorlanmayacağınız bir kaç egzersiz göstereceğiz.  Gösterdiğimiz egzersizleri belli zaman aralıklarıyla  üşenmeden yaparsanız sonuç alabilirsiniz. Tabii bu  egzersizleri yaparken aynı zamanda beslenmenize de  dikkat etmeniz gerekecek. Düzgün ve yararlı besinler  yiyecek, bolca su içeceksiniz.

Şimdi sizlere basit step etkinliklerinden bahsedeceğiz. Bu etkinlikleri dediğimiz gibi doğru zaman aralıklarıyla sık uygularsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Temposu düşük bir müzik ile başlayıp tempoya ayak uydurmalısınız. Önünüzdeki platforma tempo ile birlikte yavaşça çıkıp inmeli, nefes kontrolünüzü doğru yapmalısınız.

İlk hareket de platformu bacaklarınızın arasına alıp, sağ ayağınız yerdeyken bir ayağınızı platforma koyun. Sol ayağınız yerdeyken sağ ayağınızı platforma koyup, tempolu bir şekilde devam edin.

İkinci hareket de, aynı teknik de devam edin. Fakat bu sefer platforma çıkarken topuklarınıza basarak çıkın. Bu egzersizleri alışana kadar yapın. Düzgün ve kondisyonlu olarak devam edin. Sitemizde her hafta farklı egzersizler yayınlayacağız.

Benzer Konular

Kalça Eritme İçin Egzersiz Hareketleri

Kalça Eritme İçin Egzersiz Hareketleri

Tüm beden olarak zayıflamanın dışında bölgesel olarak zayıflamak daha zor bir durumdur. Çünkü yapılacak diyetler...

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi

Yürüyüş yapmak en pratik ve kolay egzersizler arasında yer alır. Bir çok kişi istemsiz olsa...

Egzersiz Hareketleri

Egzersiz Hareketleri

Hem sağlık hemde kilo problemleri için üzerinde hep durduğumuz egzersiz, yavaş yavaş hayatımızın bir parçası...

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Bireyler fazla kilolarından kurtulmak için bir çok diyet denerler. Fakat bazıları hatta çoğu yaptığı diyetlere...

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

Biz kadınlar fiziksel olarak çoğu bölgemizden şikayetçiyiz. Her zaman mükemmeliyetçi olabiliyoruz, yani her zaman en...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir