Bölgesel Zayıflamak

Yağlı Saçlar için Ne Yapmalı

Rahatsız olduğumuz konulardan biriside yağlı saçlar. Kafa derimizin yağlanması sonunda, yağlar saçlarınıza geçer ve yavaş yavaş uçlarına doğru yağlanır.

 

Kıvırcık saçlara oranla düz saçlar daha çok yağlanır. Çünkü yağın gidiş yönü düz olduğundan yağ saçlarda hemen belirginleşir. Fakat kıvırcık saçlarda yağın yolu bulması ve belirginleşmesi uzun süre alır.

yag

Saçlarınızın yağlı gözükmemesi için, saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekir. Bu  yüzden seçeceğiniz şampuana mutlaka dikkat etmeniz gerekir. İsterseniz bu konu  hakkında uzman bir doktordan bilgi alabilirsiniz. Saç derinizi korumaya çalışın.  Genelde saçlarınızı yıkarken, şampuanınızı saçlarınıza masaj uygulayarak sürün.  Saç derinizin terlememesi için, saçlarınızı çok sıcak fon makineleriyle kurutmayın.  Aynı zamanda yine terlememesi için, saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayınız.

Saçlarınızın yağlardan kurtulması için sizlere bir kaç ipucu vereceğiz. Bu ipuçlarını  düzenli olarak kullanırsanız, saçlarınızdaki yağlanma oranının azaldığını fark  edeceksiniz.

İpucu 1 

Malzeme : Elma sirkesi

Uygulama : Saçlarınızı tamamen yıkadıktan sonra, 1 çay bardağı elma sirkesini saçlarınıza uygulayın ve durulayın. Saçlarınızın daha az yağlandığını ve parladığını fark edeceksiniz.

İpucu 2

Malzeme : Limon kabuğu ve ıhlamur

Uygulama : Rendelemiş olduğunuz limon kabuklarını göz kararı ıhlamur ile karıştırınız ve soğuk bir su içine koyun. Bu suyun içinde 10 dakika beklettik den sonra yaptığınız özü süzün. Ve yine göz kararı limon suyu ile bu özü karıştırıp 2 – 3 gün bekletin. 2. günün sonunda saçlarınızı yıkadıktan sonra bu özü durulama suyuna ekleyin ve bu suyu durulama suyu olarak kullanın.

Kategori: Saç Bakımı

Benzer Konular

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün

bolgeselzayiflamak.net olarak sizler için saçları nasıl daha hızlı ve sağlıklı uzatabileceğimizin araştırmasını yaptık. Araştırmamızın sonucunda...

Saça Krepe Nasıl Yapılır ?

Saça Krepe Nasıl Yapılır ?

Biz kadınlar saçlarımıza farklı farklı çeşitler vermeyi ve denemeyi severiz. Bir gün tamamen farklı biri...

Saç Dökülmesini Engelleyen 7 Besin

Saç Dökülmesini Engelleyen 7 Besin

Her tarama ve banyodan sonra saçlarınızı yerinde tutamıyor, sürekli dökülüyorsa, endişelenmeye başlamalısınız. Saçınızın şampuan ile...

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hava koşulları, yanlış beslenme ve saça uygulanan kimyasallar yüzünden saçlarımız gün ve gün yıpranır ve...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir