Bölgesel Zayıflamak

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi

sağlıklı vücut için yürüyüşYürüyüş yapmak en pratik ve kolay egzersizler arasında yer alır. Bir çok kişi istemsiz olsa da gün içerisinde ortalama 3KM yürüyüş yapmaktadır. Yürüyüş yapmanın bir çok kasın aynı anda çalışmasına ve vücut içerisinde ki enerji tüketimini arttırması sebebiyle faydalı bir aktivitedir. İşimize giderken, işten dönerken, herhangi bir yerde gezme ihtiyacı duyduğumuzda yürümek zorundayız. Fakat yürüyüş yaparken nefes kombinasyonu yürüyüşün en önemli etkileri arasındadır. Sadece yürüyüş yapmak bazen yeterli olmamaktadır.

Yürüyüş yaparken doğru şekilde nefes alıp vermek akciğerler içerisinde ki hava torbalarının temizlenmesini, oksijenin daha hızlı bir şekilde beyine gönderilmesine, kan akışının dengelenmesine, Vücut içerisinde ki yağ yakım oranının artmasına sebep olmaktadır. Bir çok faydası bulunan bu egzersizin en doğru şekilde yapılma şekli ise burundan alınan nefesin zorlanmadan ağız yolu ile dışarıya verilmesidir.

Gündelik olarak yapılan yürüyüşler vücudumuzun sağlığı için önemi olduğu kadar bölgesel zayiflamada da etkisi yüksektir. Özellikle selülit, basen ve karın bölgelerinde ki fazla kilolardan yürüyüşler sayesinde kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Bu bölgelerin yürüyüş esnasında daha hızlı ve fazla çalışması en etkili bölgeler olmasını sağlamaktır.

Yürüyüş esnasında kollarınızı sabit tutmamaya özen gösteriniz. Serbest olarak hareket eden kol kasları çalışmıyormuş gibi görünse de aslında aksine bir basen bölümü kadar enerji tüketmekte ve çalışmaktadır. Kısaca Yürüyüşünüz ile bütün bölgelerinizde ki fazla yağlarınızın tüketimi sağlanacak ve sağlıklı bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Benzer Konular

Kalça Eritme İçin Egzersiz Hareketleri

Kalça Eritme İçin Egzersiz Hareketleri

Tüm beden olarak zayıflamanın dışında bölgesel olarak zayıflamak daha zor bir durumdur. Çünkü yapılacak diyetler...

Egzersiz Hareketleri

Egzersiz Hareketleri

Hem sağlık hemde kilo problemleri için üzerinde hep durduğumuz egzersiz, yavaş yavaş hayatımızın bir parçası...

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Bireyler fazla kilolarından kurtulmak için bir çok diyet denerler. Fakat bazıları hatta çoğu yaptığı diyetlere...

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

Biz kadınlar fiziksel olarak çoğu bölgemizden şikayetçiyiz. Her zaman mükemmeliyetçi olabiliyoruz, yani her zaman en...

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları

Her birey kendisi ve sağlığı için düzenli spor yapmalıdır. Bedeniniz gün içindeki tempoda yorulur fakat...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir