Bölgesel Zayıflamak

Zayıflamak ve Psikoloji

Zayıflamak çoğumuzun başarmayı istediği bir eylem. Ancak pek azımız bu yolda başarıya ulaşıyor. Bu yazımızda zayıflamada başarısız olma nedenlerinden biri olan psikolojiyi ele alacağız. Psikoloji çoğu işte olduğu gibi kilo vermede de oldukça etkilidir. Kendinizi kilo vermeye hazırlamadan kilo vermeye çalışmanız yararsız ve zor olacaktır. Peki psikolojinin kilo verme üzerindeki etkisi nedir, kendimizi psikolojik olarak diyete nasıl hazırlayabiliriz? Bu gibi soruların cevaplarını yazımızda vermeye çalışacağız.Zayiflamak ve Psikoloji

Olumlu düşünme ve pozitif olma bir çok işte bize fayda sağladığı gibi kilo vermede de yardımcı bir unsurdur. Kilo verme sürecine girmeden önce kilo vereceğinize olan inancınız tam olmalı ve kendinizi kilo vereceğinize inandırmalısınız. Kilo vereceğinize inanmadan bir diyet programına başlamak inanın size fayda sağlamayacaktır. Kendinize inancınız tam olmadan hiç bir işte başarı sağlayamacağınız gibi diyet ve spor programında da başarı maalesef kazanamazsınız. Kilo vereceğinize inancınız sağlam değilse en basit engelde hemen hedefinizden saparsınız ve bu sizin kendinizi daha kötü hissetmenize neden olur.

Mutluluk hormonun salgılanması, açlık hissinin yatışmasına neden olur. Aslında tokluk da mutluluk hormonu salgılatan bir durumdur, bu yoldan giderek mutluluk hormonunu başka şekilde salgılarsanız , mutluluk için bildiğiniz en basit yöntem olan ve bazılarımız için alışkanlık haline gelmiş yemek yemekten uzak durabiliriz. Peki mutluluk hormonu nasıl salgılanır? Spor ve egzersizler örneğin yürüyüş mutluluk hormonu salgılamanız için en basit yöntem. Mutluluk hormonun yanı sıra yürüyüş yaparak fazla kilolarınızla başa çıkabilirsiniz. Egzersiz yapmak kilo vermeye yardımcı çok önemli bir unsurdur. Sporun yanında hayal gücünün mutluluk hormonu için oldukça etkilidir. Hayal edin ve motivasyonuzu yüksek tutun, diyet sürecinde olaylara hep iyi yanından bakın ve bunu alışkanlık haline getirin. Olumsuz düşünmek gerçek anlamda sizi acıktıracaktır.

Tüm eylemlerde, işlerde olduğu gibi psikoloji kilo vermede oldukça önemlidir. Kendinizi koşullamalı ve fazla yemek yemenin sizin için doğuracağı sonuçları unutmamak için bazı önlemler almalısınız. Böylelikle tam bir kararlılıkla beraber yapacağınız diyet, spor gibi eylemler sizin kısa sürede ve kalıcı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Kalori Cetveli

Kalori Cetveli

ÜRÜN GR/BİRİM KALORİ Defne Yaprağı 100 gr 313 Dereotu 100 gr 253 Hardal Tozu 1...

40 Günde Kendinizi Yenileyin!

40 Günde Kendinizi Yenileyin!

Bölgesel fazlalıklarınız var ve ne giyerseniz giyin gözünüz o bölgede takılı kalıyor ve hiçbir şeyi...

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Haftada 1.5 cm Uzayan Saçlara Ne Dersiniz?

Kadının varoluşu ile birlikte başlayan uzun saç kavramı, bin yıllardır aynı önemle günümüze kadar uzanıyor....

Karın Bölgenizdeki Yağlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

Karın Bölgenizdeki Yağlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

İdeal kiloda olmak her zaman ideal ölçülere sahip olmak anlamına gelmez. Bazen bölgesel yağlanmalar, ideal...

Doğal Yollar ile Sigarayı Bırakın

Doğal Yollar ile Sigarayı Bırakın

Piyasada birçok zararlı ürün bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise sigara, çoğu kişinin devamlı olarak tükettiği...

Evinizden çıkmadan online olarak fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Sizde sıra beklemeden hızlı bir şekilde fatura öde butonuna tıklayarak sitemizden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz trfaturaodeme.com

Yukarı rephair formoline epila tüy dökücü okey indir indir