in

Günlük Cilt Bakımı

Cildimiz vücudumuzun su geçirmeyen kalkanı olarak tasarlanmış ve dünyayı hissetmemizde en büyük rolu üstlenmiş organımızdır.

Bu yüzden bu muhteşem organa en iyi şekilde bakarak onu korumalıyız. Bu koruma işlemini cildimize uygulayacağımız günlük bakımlarla elde edebiliriz.
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimize bakım yapmadan önce kendimizin nasıl bir cilde sahip olduğumuzu çok iyi analiz etmeliyiz. Cildimizin yapısını tam olarak öğrendikten sonra cilt yapımıza göre doğal ürünler veya kremlerin yardımıyla cildimizi her zaman canlı tutmaya çalışmalıyız. Bu yüzden sabah kalktığımız zaman cildinizi ılık suyla durulayınız. Daha sonra cildinizin tipine göre, kuruysa nemlendirici krem sürerek kuruluğunu gidererek nemlendirmeliyiz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz tonik yardımıyla cildinizdeki yağlı tabakayı iyi bir şekilde temizledikten sonra nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.Her iki cilt türüde bu şekilde bu uygulamaları her gün düzenli olarak yaparlarsa cilt kendini gözle görülür şekilde toparlayacaktır. Eğer ben cildime doğal olarak bakım yapmak istiyorum diyorsanız, evde doğal cilt bakımının nasıl yapıldığını anlatalım.
Evde Doğal Cilt Bakımı

Evinizde bulunan ürünlerle kendi cildiniz için birçok bakım ürünü elde edebiliriz. Sabah yüzümüzü duru bir suyla temizledikten sonra cildiniz kuruysa nemlendirmek için gül yağını kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Cildimizi nemlendirmek için, badem yağı, buğday yağı, ardıç yağı gibi diğer yağlarıda kullanabiliriz. Evde cilt bakımında yağlı ciltleri temizlemek içinde kendimize kil maskesi uygulayabiliriz. Kil maskesi yaparken bize gereken malzemeler aktardan temin edebileceğimiz kil, su ve yağlardır.Kil’e aldığımız yağları ve suyu ilave ederek hepsini karıştırarak maskemizin sıvısını hazırlıyoruz ve dinlenmeye bırakıyoruz. Hazırladığımız maskeyi yüzümüze uygulayarak cildimizi yağlardan ve kirlerden arındırarak doğal yollardan cildimizin temizliğini sağlamış oluyoruz.

Eğer günlük cilt bakımınız doğal yollardan yapmak istemiyorsanız, kozmetik mağazalarından cildiniz için en uygun bakım kremleriyle günlük cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İş Yerinde Egzersiz

istenmeyen tüylere çözüm

İstenmeyen tüylerden bitkisel yöntemle kurtulun