in

2010 kış makyaj trendleri

sonbahar-kis-makyaj-modasi-2014Modern kadının vazgeçilmez zırhı makyaj yeni sezonda da iddialı renklerle kadınlara hizmet etmeye devam ediyor. Bu yılın sonbahar kış makyaj modası kadını; kışkırtıcı kadınsı mükemmeliyetçi zevkli ve sofistike bir hale getirmek için tasarlanmış.

“Her kadın güzeldir yeter ki güzelliğini kullanmayı bilsin” sözü aslında hiç de yalan değildir. Dergilerde gördüğümüz güzel yüzlü kadınların makyajsız hallerini hiç görmediniz mi? Hayır, kesinlikle sizi kandırmıyor, gerçeği söylüyoruz. Siz yeter ki doğru teknikleri kullanmayı bilin…
Güzelliğe doğru yaklaşırken ilk yapmanız gereken doğru ürünleri seçmek. Önemli olan kendinize uygun bir ürünü yine kendinize uygun bir teknikle kullanmak.

Fondöten

Sizin için en uygun olan rengi bulmak için güneşe çıkıp renk tonuna dışarıda bakmanız daha uygun olur. Çünkü karanlık yerlerde fondötenin rengini anlayamayabilir koyu ya da açık bir ton alabilirsiniz.
Fondöten sürerken genelde süngerle sürülmesi tavsiye edilse de parmaklarınızı kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz.
Böylece daha az ürün harcamış olursunuz.
eğer fondöteniniz çok yoğunsa bir nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.daha doğal bir görüntü sağlamak için makyaj bazı kullanabilirsiniz.

Pudra
Pudra seçimi yaparken cilt renginize uydurmaya çalışmak yerine şeffaf bir pudra kullanmayı tercih edin. Cildinizin kuru görünmesini istemiyorsanız pudra kullanmamanız tavsiye edilir. Pudrayı her zaman fondöten ve kapatıcıdan sonra kullanın.

Allık

Allık seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör allığın cildiniz kızardığında ya da yandığında aldığı renkten farklı olmamasıdır. Bu genelde pembe veya kırmızı tonlarıdır.
Yaz makyajında öne çıkan gözler yeni sezonda yerini dudaklara bırakıyor. Özellikle kışkırtıcı görünümlü dolgun dudaklar sezonun en iddialı ayrıntılarından. Kırmızı dudak makyajında en çok kullanılan renk olmaya devam ediyor.
2009 – 2010 sonbahar kış sezonunda dudaklarda parlak ve pastel renkler daha az kullanılıyor. Kadınsı dudaklar ön planda… Rujlarda hâkim tonlar; koyu kırmızı bordo ve mavi tonlar. Uçuk pembe her sezon olduğu gibi kullanılmaya devam edecek. Gloss’lar da dudak makyajının vazgeçilmezlerinden.

Göz makyajında ise buğulu ve kışkırtıcı makyajdan vazgeçemeyenler için yoğun göz makyajı trendi sürüyor. Gözlerde mor ve mavi tonlarının yanı sıra; yeşil kahve ve sarı tonları dikkat çekiyor. Kısaca kırmızı ile vurgulanan dudaklar bronza çalan göz kapakları eye liner’la belirginleştirilmiş gözler ve yumuşak pembeyle aydınlanmış elmacık kemikleri bu sezon ön plana çıkacak ayrıntılar arasında…
Makyaj yaparken unutulmaması gereken kurallardan biri de yüze ve cilt rengine uygun makyaj yapmak. Moda renkleri yüz biçiminize uygun makyajla birleştirerek harika bir görünüm yaratmanız mümkün…

Kare Yüz
Kare yüzlüler; yüze yumuşak bir ifade vermek ve yüze sertlik katan açıları ortadan kaldırmak için canlı renkler kullanarak dikkati yüzün orta bölümüne çekmeliler.

Köşeli Yüz
Köşeli yüzlerde de kare yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Bunun için koyu renk fondöten kullanılarak gölgeleme yapılır. Ortaya çıkması istenen kısımlar ise açık renk fondöten kullanılarak aydınlatılır.

Oval Yüz
İdeal yüz şekli olarak benimsenen oval yüz yanaklarda genişleyip çenede incelen yüz şeklidir. Oval yüz düzeltme istemeyen tek yüz şeklidir. Dikkat edilmesi gereken tek husus köşeli çizgilerden kaçınmak ve çizgileri olabildiğince yuvarlak uygulamaktır.

Üçgen Yüz
Üçgen yüzlerde alın bölümü dar çene bölümü geniştir. Alnı ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanılmalı ve bu bölge aydınlatılmalıdır. Alın bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır. Çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanılıp bu bölge gölgelenir.

Yuvarlak Yüz
Yuvarlak yüzlerde daha alımlı bir makyaj için yüzün dış bölümlerine mutlaka müdahale edilmelidir. Özellikle çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilmelidir. Bu tür işlemleri yapabilmek için cilt rengine uygun açık ve koyu olmak üzere iki fondötene ihtiyaç vardır. Yüze ten rengine uygun fondöten uygulandıktan sonra baz fondötenin 15 – 2 ton koyusu ile görüntüsü yumuşatılmak istenilen yerler gölgelenir.

KAR MAKYAJI

Kar tanecikleri düşer düşmez, cildimiz kuruyor, çatlıyor ve pul pul dökülüyor… Bu durum, kar taneciklerine olan sevgimizi engelleyecek mi? Cildi besleyen, soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruyan cilt bakım ve makyaj ürünleriyle, tabii ki hayır!

Fondötenle taze bir cilt

Kışın cildimizin diğer mevsimlere nazaran daha solgun göründüğünü hepimiz biliyoruz. Peki ama soğuk kış günlerinde tıpkı kar gibi bembeyaz mı görünmeliyiz? Bu söz konusu bile olamaz! Renkli bir fondötenle karıştıracağımız nemlendirici ya da çok hafif bir makyaj sayesinde cildimizin yeniden taze görünmesini sağlayabiliriz. Ayrıca ürünlerin içeriğindeki renkli pigmentler, ultraviyole ışınlarını frenledikleri için güneşe karşı daha iyi korunmanız da mümkün. Önemli olan mümkün olduğunca zengin içerikli bir ürün kullanmaya özen göstermeniz. Çünkü, sıcaklık 8 derecenin altına iner inmez yağ bezleri daha az çalışıyor. Bunun sonucunda koruyucu yağ tabakası zarar görüyor ve ölü hücreler dökülmeye başlıyor. Sonuç: Cilt kendini soğuğa karşı koruyamaz hale geliyor. Cildiniz kuruduysa optimal korumayı renkli kremler, Hindistan cevizi ve jojoba yağıyla zenginleştirilmiş fondötenlerle sağlayabilirsiniz.

Dudaklara renkli bakım

Dudaklarımız yüzümüzden 20 kez daha ince olduğu gibi yağ bezleri de içermiyor. Dolayısıyla ani ısı değişimlerinde çatlamalarına hiç şaşmamalı. Özellikle dondurucu soğukları tüm şiddetiyle hissettiğimiz bu günlerde dudaklarımızı korumanın tam zamanı. Dolayısıyla her gün dudaklarınıza bakım ürünleri sürmeye özen gösterin. Üstelik bu ürünler dudaklarınıza renk veren özelliğe de sahipler.

Nemlendiricilerle güneşten korunma

Kış mevsiminde güneş yanığı olur mu demeyin! Özellikle kayak yaparken bu sorunla sandığınızdan çok daha hızlı bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Çünkü yüksek bölgelerde hava yoğunluğu azalıyor ve bunun sonucunda güneş ışınları neredeyse hiç süzülmeden toprakla birleşiyor. Kar ve buz kristalleri tıpkı bir mercek gibi ışığı demet haline getiriyor ve cildinize yansıtıyor. Bu nedenle kış sporlarını uygularken mutlaka güneş kremi kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Makyajınızın kremlediğiniz cildinizin üzerinde leke halinde durmasını istemiyorsanız güneş ışınlarından koruyan özelliğe sahip yeni ürünleri kullanmanızda yarar var.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Burcunuza Göre Makyaj Tavsiyeleri

Hamile bayanlara özel makyaj önerileri