in

2013′ ün Makyaj Trendleri

2013 ‘ e girmemizle birlikte geçen yılın trendlerini ve modasını da eski yılla birlikte geride bıraktık. Bu yılın makyaj trendlerini ve püf noktalarını makyaj uzmanı Mustafa Revan sizler açısından anlattı;

“Canlı fakat mat bir ten makyajı ile gözlerdeki vurguyu belirgin eyeliner ile sağlamanızı vekirpiklerinizi gecelerin vazgeçilmezi takmakirpiklerle desteklemenizi öneri ederim. Dudaklarda ise koyu renk tonlarında dudak kalemi kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olmak mümkün. Yanaklara matkahverengi veya teninizin 3 ton koyusu renklerle yüzünüze gölgelendirme yaparakelmacık kemiklerini biraz ortaya çıkartarak makyajınız tamamlayınız. Bu makyajı her renk kıyafetinizle kullanabilir aynı zamanda dayılbaşı gecesi boyunca trendleri yüzünüzde taşıyabilirsiniz.’”

Dudaklar

2013 kış makyaj sezonunda yüzün en dikkat çekici bölgesi olan dudaklar önemli bir rol üstleniyor. Koyu dudak trendi, Hollywood’un en güzel kadınları da dahil olmak üzere şimdiden etkisini göstermeye başladı. Kış sezonunun tonları parlak mürdümden, şehvetli kahve-mordan başlayarak, cesaretleri sınayan pas renklerine kadar uzanıyor.

Bu sene beni en çok etkileyen makyajlardan birisi dudaklar, koyu ve mat gerçekten vurgulu renkler, koyu kırımızı ve mora kaçan renkler ama kesinlikle koyu renkler tercih edilmeli. Ruj sürmeden önce dudak kalemiyle dudaklarınızı sanki ruj sürüyormuş gibi doldurun. Bu biçimde ruj sürdüğünüzde dudak, hem dolgun gözükür hem de gün boyu rengini korur.

Gözler

2013 modern makyaj yılı olacak. Gözlerden derinlik ve sanatsal bakışlar ön plana çıkacak… Renklerde aynı ton renklerin geçişleri tercih edilmeli. Gözlerinizde sadelik isterseniz eyeliner kullanabilirsiniz.

Eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; fırça ucunun kirpik diplerine temas etmesini sağlamanızdır. Bu biçimde eyeliner sürmeniz simetriyi daha kolay sağlamanıza yardımcı olur ve eyelinerınızı sürerken lütfen kuyruk kısmına gelindiğinde, çizginizi düz bir biçimde çizmeye özen gösterin.

Kaşlar ve kirpikler

Sert, taranmış belirgin kaşlarla birlikte kirpikler göz alıcı bir biçimde ö plana çıkartılabilir veya makyajınızın uygulanışına göre tam tersi olarak geri planda da bırakabilirsiniz…

Ten makyajı

Atletik bir parlaklıkla yüzün yapısını ve kontürlerini keşfetmek çok önemli. Aydınlatmadan çok gölgelerle derinlik vermek, yüzünüzde sanki boşluk yaratıyormuş gibi kemik yapısını sanata dönüştürmek gerekir. Unutulmaması gereken en önemli şey, yüzde gölgelendirme yapılırken her zaman mat ürün toplulukları tercih edilmeli… Ayrıca yüzünüzün iki ya da üç ton koyusu renkler kullanmak gölgelerde daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Deri Görünümlü Ojeler

Göz Şekline Göre Makyaj Yapımı