in , ,

2014 Yaz Makyajı Önerileri

Bakımlı her kadın makyaj olmazsa olmazları arasındadır. Günün her saati, her mevsim, her yerde makyaj ayrılmaz bir parçasıdır adeta. Ancak sıcak yaz günlerini bu tutkunuzda kötü sonuçlar doğurabilir. Akmış rimeller, parlayan fondötenler, birikmiş göz farları… Kim bu şekilde görünmek ister ki? Çözüm makyajdan vazgeçmek mi? Elbette değil! Sıcak yaz günlerinde de makyaja devam. İşte önerilerimiz:

clarins-summer-2013-1Baz Uygulamayı İhmal Etmeyin!

Pek çoğumuzun gerek duymadığı ya da uygulamaya üşendiği makyaj bazları, makyaj ürünlerinin cildinizde daha pürüzsüz durmasını sağlar. Bu nedenle özellikle yaz günlerinde yağsız baz kullanmanız makyajınızın doğal görünmesine yardımcı olarak cildinizin sıcakla birlikte parlama yapmasına engel olur. Makyajdan önce uyguladığınız bazla hem kapatıcınızın hem de diğer malzemelerinizin cildinizde daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Fondötene gelince, unutun gitsin! Cildinizin fondötenle örterek; teninizi yazın tazeleyen enerjisinden mahrum bırakmayın.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Ağır Makyaja İhtiyacınız Yok

Özellikle yaz ayları naturalliği ile ön plana çıkan aylardandır. Doğadaki her şeyin yenilendiği ve canlandığı bu günlerde yaptığınız makyajla yapay bir görünüm elde etmeyi istemezsiniz herhalde! O halde koyu renk farları, rujları, allıkları bir kaç aylığına rafa kaldırın. Yine bu aylarda suya dayanıklı rimeller kullanmanız akmalara karşı sizi koruyacaktır.

Sıvı Far Kullanmayı Tercih Edin

Kuru göz kalemleri ve farları yazın sıcağı ile biraraya geldiğinde dağılır ve kötü bir görünüme neden olur. Far ve göz kalemlerini bu aylarda hayatınızdan çıkarmak yerine sıvı farları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu yazın trendi ise kobalt mavisi. Yaza damgasını vuracak kobalt mavisi bu sezon altın çağını yaşayacak!

Cesur Dudaklar Bu Yaz Çok Konuşulacak

Yaza damgasını vuran bir başka makyaj trendi de dudaklara geldi. Alıştığımız pembe ve kırmızı tonlarının dışında turuncu rujlar bu yazın modası. Önceleri yadırgasanız da cesur olun! Islak görünümlü turuncu rujlar bu yaz çok konuşulacak!

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Karın Bölgenizdeki Yağlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

Saçlarınızı Ayda 7 cm Uzatabilmek Mümkün