in

Açlıkla Baş Etmenin Yolları

Açlıkla Baş Etmenin Yolları

 

1-Az uyumak kilo yapar,
2-Stresli olmak,
3-Kullanılan bazı ilaçlar,
4- Menopoz kilo almanıza neden olur.

eee menopoz da değilim yaşım daha 20 ilaçdakullanmıyorum.O zaman geriye iki sebep kaldı stres ve az uyku.Bunlar kesinlikle hayatımda var.Kesinlikle az uyuyor ve az uyuduğum için uykusuzluğun verdiği stres var.Bunları düzeltirsem eğer kilomun da normale ineceğini ve ne kadar düzenli olursam kilomunda hep aynı düzende olacağını söyledi.Ben çalışan bir bayan değilim.Ev hanımıyım akşama kadar evde yemek,çamaşır bulaşık ,çocuk vs…ev hanımlarının malum günlük koşuşturmasına uygun birhayatım var.Ama geç saatlere kadar izlediğim tv ve bilgisayar başında çok durmam uykumu düzensiz hale getirdi.

    Kendinize meyve hediye edin
Açlığınızı kontrol altında tutabildiğiniz zamanlarda, kendinize gerçek bir hediye olarak taze meyve ya daiçecek alın.

    Bir miktar fındık açlığınızı bastırabilir
Eğer yeme arzunuzayenilirseniz ve bir kutuşekerleme ya da diğer tetikleyici gıdalar alırsanız kendinizi kötü hissedersiniz. Bu tür yiyecekler, kalçalarınız için yağ olarak size dönecektir.
    Sert kabuklu yemiş yiyin
Günde 2 bardak su için ve bir miktar kabuklu kuruyemişlerden yiyin. 20 dakika içinde bu vücut kimyanızı değiştirerek açlığınızı ve iştahınızı bastıracağı belirtiliyor.

  Şekerleme yerine içecekbir şeyler deneyin
Kafein açlığınızı bastıramaz, fakat kafein iştahınızı bastırıp sizi kaloriden kurtarır.

   Stresten uzak durun
Stres açlığın en büyük tetikleyicisidir. Stresle baş etmenin yolunu öğrenirseniz potansiyel olarak günde yüzlerce kaloriden uzak durursunuz. Derin derin nefes almayı ya da gözünüzde sakin, durgun sahnelercanlandırmaya çalışın.

    Kısa şekerlemeler yapın
Yorgun olduğumuzda, açlığımız da açığa çıkar. İş yerindeyseniz kapınızı kapatıp, gözlerinizi bir süre kapatın ve enerji toplayın.

    Dişlerinizi fırçalayın, gargara yapın
Temiz ve ferah bir ağza sahip olduğunuzda bir şeyler yiyerek bunu bozmak istemezsiniz.

  Kendinizi meşgul edecek bir şeyler yapın
Canınız dondurma isterse, bu açlık değil, nefistir. Nefsin 10 dakika içinde sona erdiği düşünülüyor. Bunun ayrımını yapın ve aklınızı başka tarafa çevirin. Bir arkadaşınızı arayın, müzik dinleyin ya da egzersiz yapın.

  Sınırlar dâhilinde kendinizi biraz şımartabilirsiniz
Gidin ve bir dondurma alın, ancak küçük bir külahta alın, bardakta değil. Küçük çikolatalar, yer fıstığı ya da tuzlu krakerler yiyin. Bunları yedikten sonra yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş 100 kalori ya da daha fazlasını yakmanızı sağlayacaktır.

Pastane ürünleri ya da pizzalardan kaçınmak için rutininizi değiştirin
Karşı konulamaz bir doğum günü pastasıyla karşılaşacağınızı biliyorsanız, başka yiyeceklerinizden kısarak diyetinizde pasta için yeterince kalori ayırın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Ender Saraç Diyet Önerisi

Diyette Ara Öğünlere Dikkat