in

Adet döneminde seks

Adet döneminde seks

Adet dönemindeyken seks yapılıp yapılamayacağı tamamen koşullara,kişilere ve kişilerin inançlarına göre değişir.

Adet sırasında kadının prezervatifle seks yapmasında tıbbi ve bedensel açıdan,kadın içinde erkek içinde bir sakıncası yoktur.Fakat prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın ve ya erkeğin mikrop kapma riski oluşabilir.Nadir bir durumda olsa adet döneminde hamile kalma olasılığı olabilir,bunuda göz ardı etmemek gerekir.

Cinsellik kişilerin hem bedensel hem de beyinsel özgürlüğüdür. Bu yüzden kişi kendisi için bu dönemde cinsel ilişki tıbben yasaklanmamışsa, inançlarına ,ahlaki değerlerine,durumuna göre yaşayıp yaşamamak istediğine kendisi karar verir. Adet kanaması sırasında cinsel ilişkinin prezervatif kullanmak şartı ile tıbben bir sakıncası yoktur.Bu yüzden karar tamamen kişiye kalmıştır.

Kadınlar kendilerini bu dönemde çekici bulmazlar ve bu durumdan dolayı kendilerini rahatsız hissederler.Erkeklerin de böyle düşündüğünü zannederler.Oysa bu durumu itici bulan erkekler kadar bundan rahatsız olmayan,kadının adet döneminde de onu arzulayan bir çok erkek vardır.
Adet dönemi doğanın kadınlara vermiş olduğu üstün bir yetenektir.Bu çok doğal bir süreçtir,bu dönemde kendinizi pis ve itici görmenize gerek bir durum yoktur.Siz üretkensiniz ve size sunulan bu üstün yeteneğe ve kendinize her zaman saygı duymalısınız.

Adet sırasında cinsel ilişki çoğu kişi tarafından yaşanmaktadır.Genel de kadınlar adet döneminde cinsel istek artışı görürler.Kimileri bu nu yaşarlar, kimileri de duygularını bastırırlar.
Yani bu kararı vermek tamamen size kalmıştır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Gebelikten doğal korunma yöntemleri

Cinsellikte ten uyuşmazlığı