in

Akdeniz diyeti tam size göre

Akdeniz diyeti tam size göre

Akdeniz diyeti, diyet yapmak isteyen arkadaşlarımız için çok harika bir seçim olacaktır. Bence denemeye değer bir seçenek olacaktır bu ve kesinlikle etkisini göreceğinizi düşünüyorum. Hiç bir şeyi denemeden göremeyiz değil mi ?

Sabahleyin beyaz undan yapılan beyaz ekmek yerine esmek ekmek gibi tam tahıllı ekmeklerden bir veya iki dilim aldıktan sonra yanına yine bir veya iki dilim az yağlı peynir, zeytin, az yağlı süt, domates ve salatalık ile güne kahvaltı ile başlayın. Kahvaltıdan sonra bir ara öğün olarak porsiyon meyve almanız daha iyi olabilir.

Öğlen yemeğinde bir az miktarda etli olabilecek bir sebze yemeği ile başlayın. Yanında az yağlı yoğurt bulundurabilirsiniz. Sebze yemeğinin yanında bol salata bulundurmak gerekiyor. Bunun nedeni salatalığın içinde lif bulunması ve sizi uzun süre tok tutması.

Eğer sebze yemeğinden hoşlanmıyor iseniz ekmek veya pilav makarnasına bir alternatif olarak seçebilirsiniz. Öğle yemeğinden 3-4 saat sonra olan ara öğün için meyve, az yağlı süt, bir iki dilim esmek ekmek ve yağlı gıdalar tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği saat 7 gibi yenmelidir. Akşam yemeğinde ızgara türü balık veya tavuk alabilirsiniz. Zeytinyağlı bol sebzeli salatalık hazırlayın. Bol salatalı ve sebzeli bir akşam yemeğinden sonra iki saat sonra bir meyve porsiyonu ile Akdeniz diyetiniz tanımlanabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyetten sonra yapmamız gerekenler

Vücut tipine göre kilo verme