in

Akne ilaçları kimlere yasak değil ?

Akne ilaçları kimlere yasak değil ?

Herkes hayatının bir döneminde akne sorunu ile karşı karşıya kalır. Oldukça ağrılı ve utandırıcı bir durum haline dönüşebilen akne sorununu tedavi etmenin ve bu görüntüden kurtulmanın birçok çeşitli yolu vardır.

Bazı kişiler ergenlik dönemlerinde akneler ile başa çıkmak zorunda kalırken bazıları hayatları boyunca bu sorun ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle akneleri tedavi etmek için piyasada çok çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Farklı cilt tipleri farklı akne tedavisi gerektirir. Herkesin akne sorununa yardımcı olacak farklı reçetesiz ilaçları bulmak mümkündür.

Akneye neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenle akne tedavisi bu faktörlere bağlı olarak da değişiklik gösterir. Farklı nedenlere bağlı olarak farklı safhalarda görülen akneler uygun bir ilaçla veye krem ile tedavi edilebilir.

Aknelerin ilk safhalarında ciltteki gözenekler genişler ve kalın yağ tabakaları üretmeye başlar. Bu gözenekler siyah veya beyaz maddeler ile dolar ve ileride siyah noktalar ortaya çıkar. Bu durum tedavi edilmezse ileride akne oluşumuna neden olur. Bu aşamada yapılması gereken ölü derilerin temizlenmesidir. Ölü deriyi yüzünüzden temizlemek ve siyah nokta oluşumunu engellemek için piyasada birçok farklı jel ve temizleme kremleri bulunur.

Daha ileri safhalardaki akne tedavileri arasında peeling ve bazı elektrikli programlar yer alır. Bu tedavilere başlanmadan önce mutlaka bir dermatologa görünmeniz ve tedavi yöntemini doktorunuz ile birlikte belirlemeniz gerekir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ten renginizi açmak mı istiyorsunuz ?

Lohusalık döneminde güzellik nasıl olur ?