in

Alzheimer Hastalarının Çok Aşırı Seks Yapmak İstemesi Nedir?

Alzheimer Hastalarının Çok Aşırı Seks Yapmak İstemesi Nedir?

Alzheimer hastalığı olan kocam benimle eskiden olduğun­dan çok daha fazla seks yapmak istiyor. Bu aşırı seks is­tekleri ile başa çıkamıyorum ve bunu çok üzücü buluyo­rum. Bazen ayrı yataklarda yatarak tepki göstermek isti­yorum. Ne yapmalıyım?
Kendinizi üzgün hissetmeniz kolaylıkla anlaşılabilen bir du­rumdur. Eğer kocanızın değişen cinsel davranışlarının hasta­lığının bir parçası olduğunu hatırlayabilirseniz kendinizi da­ha iyi hissedersiniz. Kocanız muhtemelen daha yeni seks yapmış olduğunu unutuyor ve bu nedenle tekrar yapmak is­tiyordur.
Eğer onu geri çevirdiğiniz zaman sinirleniyor ise, bu iste­ği geçene dek ondan uzak durmanız iyi olacaktır. Bu bazen ayrı yataklarda uyuyacağınız anlamına gelmektedir. Devamlı olarak ayrı uyumayı isteyip istemediğinize karar vermek daha zordur. Kişilerin cinsel sorunlarının üstesinden gelebil­melerine yardım edebilmek için eğitilmiş olan bir kişi ile ko­nuşmanız yararlı olabilir. Cinsel sorunlar konusunda uz­manlaşmış bir damşman size yardımcı olabilecek kişiler ara­sındadır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Hormon Nedir?

Alzheimer Hastalarının Cinsel İlişki Kurma İsteğinin Kaybolması Nedir?