in

Alzheimer Hastalığının Yeni Tedavi Çeşitleri nedir?

Alzheimer Hastalığının Yeni Tedavi Çeşitleri nedir?

Hayal kırıklığına uğradım. Alzheimer hastalığının yeni tedavileri hakkında pek çok şey duydum fakat karım için hiçbirinin geçerli olmadığı görülüyor. Niçin?
Yeni tedaviler hakkında bir şeyler duyduktan ve okuduktan sonra, bunları uygulamanın günümüzde mümkün olmadığı­nı öğrenmek, hayal kırıklığı yaratabilir. Bu, özellikle de sizin gibi, tedavinin yakın bir zamanda bulunması için kişisel sebepleri olan kişiler için geçerlidir.
Basında yer alan haberleri tedbirli bir şekilde incelemeniz yapılabilecek en iyi tavsiyedir. Dünyadaki milyonlarca kişi Alzheimer hastalığının tedavisi hakkında haberler duymak istemektedir. Bu nedenle bilimadamlan, işe yarayacağı dü­şünülen bir tedavi bulduklarında, araştırmaları sıklıkla hal­ka duyurulmaktadır. Sorun, erken deneyler bir tedavinin işe yarayacağını gösterdikten sonra hem etkili, hem de güvenli olduğundan emin olabilmek için yıllarca sürecek olan araş­tırmaların gerekiyor olmasıdır. Sıklıkla, takip eden araştır­malar tedavinin çalışmadığını veya tehlikeli yan etkileri ol­duğunu göstermektedir.
Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılabilecek olan yeni ilaçlar günümüzde çok fazla ilgi toplamaktadır. Bazı ki­şilerde bu ilaçların belirtilerden bazılarını ortadan kaldırdığı bulunmuştur. Bununla birlikte, tedavi edici değillerdir ve ge­nellikle etkileri birkaç ayı geçmez. Ayrıca, muhtemelen sade­ce hastalığın erken evrelerinde etkilidirler ve burada bile her zaman faydalı olmayabilirler. Yakın bir zamanda pek çok farklı ilaç da elde edilebilir olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

2010 Modası saç modelleri

Alzheimer Hastalığında Görülen Zihinsel Bozulmayı Durdurabilen İlaç Varmı?