in

Atkins Diyeti

Her birey kilo vermek ister. Fakat bazı bireyler boğazından kısamayıp bu diyetlere başlamaya yeltenemez. Ki çoğuda haklıdır. Diyet yapmak çoğu yerken zevk aldığımız besinlerden vazgeçmek o kadar da kolay değildir.

atkins_diyeti

Dediğimiz gibi yerken zevk aldığımız besinleri bırakmak çok kolay olmadığı gibi, bazı fedakarlıklarda da bulunmamız      gerekiyor. Peki nedir bu fedakarlıklar ? Sevdiğimiz ve yerken zevk aldığımız tüm besinleri aynı anda tüketirsek  bu    yaptığımız pek de diyet sayılmaz. Sizlere vereceğimiz bu diyet ile sevdiğiniz her şeyden vazgeçmeyecek ama sevdiğiniz her  besin maddesini de tükemeyeceksiniz.

Peki, bu diyet de neyde kısacak neyden kısmayacağız.  Atkins diyeti ile,  tükettiğimiz yağlı besinlerden kısmayacak fakat,    içinde şeker barındıran besinlerden kısacağız. Dediğimiz gibi bir yerden fedakarlık yapmak gerekiyor.

Bu diyeti yapmak çok da zor değil. Belli bir zaman diliminde dillerden düşmeyen diyet artık kendisini yeniledi. Bu yüzden    kafanızda soru işareti kalmasın. Gelelim diyete.

   Diyet adı : Atkins Diyeti

   Amaç : Haftada 2 kilo

   Süre : 30 gün

   Menü

Sabah : Domates, salatalık, beyaz peynir ve jambon.

Öğle : 1 porsiyon balık veya tavuk yanında zeytin yağlı istediğiniz tarz bir salata.

İkindi : Yeşillik çeşitleri, salatalık ve beyaz peynir.

Akşam : 1 porsiyon tavuk , et , veya balık yanında istediğiniz tarz zeytinyağlı bir salata.

NOT :  Bu diyeti kontrol eden diyet uzmanları, bu diyetin bazı vitaminler açısından eksik kaldığını söylüyor. Bu yüzden ek vitamin takviyenizi unutmayınız. ( B Grubu Vitaminleri )

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Savunma Diyeti

South Beach Diyeti