in ,

Bacak İnceltici Egzersizler

Biz bayanlar genelde egzersiz yaparken, belli kısımlarımızın erimesini, gitmesini isteriz. Başta bacaklarımız olmak üzere kalça ve göbek kısımlarımızda. Biz bacak inceltici egzersizler bulduk. Sizlerle paylaşacağımız bu egzersizleri düzenli ve devamlı bir şekilde yaparsanız, bacaklarınız incelebilir

egzersizler

 1. Hareket : Bu hareket de bacak kaslarınızı ve kalça kaslarınızı güçlendirebileceksiniz. Aynı zamanda kalori yakmanıza da  yardımcı olacak. Peki bu hareketi nasıl yapabiliriz.

İlk olarak bacaklarınızı omuz hizasından bir kaç cm daha açın. Ellerinizi belinize koyun. Bu pozisyondayken bacaklarınızı  bükün. Bacaklarınızı bükerken kalçanızın dışarıda kalmasına özen gösterin. Bu hareketi yaparken nefes alıp bitirdiğinizde  verin.

 2. Hareket : Bu hareket ile üst bacaklarınızın kaslarını geliştirebilecek, daha sıkı kalçalara sahip olabileceksiniz.

Harekete başlarken dik olarak ayakta durun. Bir ayağınızı önde tutun. Diğer bacağınızı kendinize doğru bükerek, kalça  hizasından yukarı kaldırmaya çalışın. Ardından bacağınızı tekrar geri atın. Belli bir sayı belirleyin. Sağ bacak 10 sol bacak  10. Sağ bacağınızla bu hareketi yaptıktan sonra sol bacağınızla 10 kere aynı hareketi yapın.

 3.Hareket : Bu hareket sayesinde, ön bacak kaslarınız gelişecek.

Hareketi yaparken dik durun. Bir bacağınızı hafifçe kaldırın. Diz kapağı hizasından büküp geri kaldırın. Diz kapağınızın altından tekme atar gibi devam edin. Belli bir sayı belirleyin ve bacak değiştirerek devam edin. Hareket bitene kadar ayağınızı yere koymayın.

4. Hareket : Bu egzersiz ile arka bacak kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Bu hareketi yaparken dik bir şekilde ayakta durun. Kalçanızı hafif bir şekilde geriye atın. Göğüs ve kafa kısmınızı öne eğin. Bu pozisyondayken bir bacağınızı arkaya atın ve ayak kısmınızı kalçanıza değdirmeye çalışın. Bacağınızı kalça hizasına kaldırdıktan sonra, yere indirirken yere parmak uçlarınızla basabilirsiniz.

5. Hareket : Bu hareket iç bacak kaslarınızı geliştirir.

Bu egzersizi yaparken yere yan bir şekilde uzanın. Elinizi kafanıza koyarsanız rahat durabilirsiniz. Bu esnada yukarıda kalan bacağınızı, bükün. Aşağıda kalan bacağınızı yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin. Fakat bu hareketi yaparken bacağınızı aşağı doğru hareket ettirirken yere değdirmeyin.

Sizlere bahsettiğimiz bu egzersizleri evde rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik evde yaptığınız bu egzersizler sayesinde bacaklarınızı inceltebilceksiniz. Düzgün egzersizlerin yanında, düzgün bir şekilde beslenmeyi de sakın unutmayın. Bu egzersizler ve düzgün besinler sayesinde hem ideal kilonuza kavuşabilir hemde istediğiniz hayat standartına erişebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Enginar Çayı Zayıflatırmı ?

Evde Saç Bakımı