in

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve kilolardan kurtulun

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve kilolardan kurtulun

Kış ayları yaklaştıkça vücudunuzun soğuk havalara karşı direnç kazanması gerekir. Sağlıklı bir vücut içinse bağışıklık sisteminizin güçlü olması gerekir. Hem sağlıklı bir vücuda hem de güçlü bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız, yazımızı dikkatle okuyun. Bu sayede kışın alınan fazla kilolardan da kurtulabileceksiniz.

Kış aylarında alınan fazla kilolardan hepimiz şikayetçiyiz. Peki, gerçekten kış aylarında alınan kilolar aşırı tüketilen yiyeceklerden mi kaynaklanıyor? Uzmanlar, yapılan araştırmalarda kışın artan, meyve ve diğer şekerli ürünlerin tüketiminin tamamen psikolojik bir durum olduğunu belirtiyor. Kış aylarında elbette güçlü bir bağışıklık sistemi sizi soğuklara ve mikroplara karşı koruyacaktır. Ancak gıdaların bilinçsiz tüketimi sonucunda alınan fazla kilolar kaçınılmaz bir sondur. Bu aylarda yapılan diyetler ve zayıflama programları ise yeterince sonuç vermeyecek ve tersi bir etki yaratacaktır.

Öncelikle beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmemiz ve gerçekten soğuğa karşı direnç kazanmamız gerekmektedir. Peki, yapılacak ilk şey nedir? İlk olarak vücudunuzu olası sert soğuklara karşı korumak için önlem almanız ve besin alışkanlıklarınızı bu yönde belirlemeniz gerekmektedir. Bu aylarda meyve tüketimi soğuk algınlığı, grip gibi sağlık sorunlarına karşı koruyacaktır. Ancak meyvelerin şeker içerikli olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Bir diğer ilgi çekici durum ise şekerin bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkileri olduğudur. Yani tükettiğiniz birçok meyve yarar sağlamadığı gibi hem bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyecek, hem de istenmeyen kiloları almanıza neden olacaktır.

Diyet listelerinin kişilere göre uygunluğu bugün tartışılan bir konudur. Siz fazla kilolarınızdan kurtulmak, ya da yeni kilolar almak istemiyorsanız, günlük tüketim alışkanlıklarınızı yeniden değerlendirmek zorundasınız. Son olarak, et fazla kiloların alınmasında birincil etken gıda olarak görülmektedir. Ancak burada yanlış bilinen durum etin pişiriliş şeklinin yanlış oluşudur. Eti trans yağlar yerine haşlama şeklinde tüketmeniz, kilolarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Şekerin Zararları Nelerdir

Sağlıklı Zayıflama ve Doğal Beslenme