in

Bakımlı Sıkı Kalçalar için Öneriler

1323782362_63_kalcaSıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde saklı.

Kalçaların bakımlı ve sıkı görünmesi, gençliğin ve güzelliğin en önemli belirtileri arasında gelir. Sıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı ise sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde saklı!

Küçük, dar ve sıkı kalçalar… Kadın vücudunun en çok ilgi çeken bölgelerinden olan kalçaların biçimli olması aslında bir hayal değil. Biraz özen, bakım ve egzersiz kalçalarınızın forma girmesinde ve seksi bir görünüm almasında son derece etkili olabiliyor. Günde beş on dakikanızı ayırarak düzgün ve bakımlı kalçalara kavuşmak hayal değil.

Bol bol Su İçmek!

Suyun yararları saymakla bitmiyor. Cilt üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Egzersiz!

Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız gerek. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın.

Daha Çok Hareket Edin!

Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın. Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin.

Ara sıra Masaj Yapın!

Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal. Banyoda kese yapmak da bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırak vücutta biriken toksin ve yağların atılmasını hızlandırır.

Beslenmeye Dikkat!

Ne kadar yağlı, tuzlu gıdalar tüketirseniz, kalçalarınızda o kadar yağlanma olacaktır. Bunun sonucunda da gevşek ve sarkık bir doku ile sağlıksız görünümlü kalçalara sahip olursunuz. Bu gibi istenmeyen durumları önlemek için, tuzu mümkün olduğunca azaltın. Yağlı gıdalardan, kızartmalardan uzak durmaya çalışın

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Şiş Kızarık Gözlere Acil Bakım

Selülit