in

Bakımlı ve güzel olmak için önemli ayrıntılar

Bakımlı ve güzel olmak için önemli ayrıntılar

Kuşkusuz ki, her kadın güzel ve bakımlı olmak istediğini söylebiliriz Peki her daim güzel ve bakımlı olmanın yolları nelerdir; buyrun bu yazımızda bundan haberdar olalım Sevgili Hanımlar

Bakımlı ve güzel olmak için önemli ayrıntılar

Güzel ve bakımlı olmak için, cildinizin dilinden anlamanız gerekiyor. Bunun için de cildinizin özelliklerini ve onun nelere ihtiyacı olduğunu bilmeniz şart.

Her daim güzel olmak ve gençliğinizi korumak için cildinize çok fazla önem vermelisiniz. Ama önce cilt tipinizi tanımanız gerekiyor. Cilt tipi, cildin nem ve yağ oranına, gözenek yapısına, dokusuna göre belirleniyor.

4 farklı cilt tipi vardır; kuru, yağlı, karma ve normal. Bu cilt tiplerinin her biri birbirinden farklı özellikler içeriyor. Bunun doğal sonucu olarak cilt bakımı da değişkenlik gösteriyor.

Kuru ciltler çok önemli

Kuru cilt yeterince nem tutmaz, yağ bezleri de az çalışır. Bu yüzden cilt her zaman gergindir. Çoğunlukla pul pul olmuş bir görünümü vardır. Soğuk veya sıcaktan çok etkilenir, kızarır ve çatlar. Bu tür havalarda besleyici kremlerle cildin korunması gerekir.

Kuru ciltlerin en büyük ihtiyacı yoğun nem içeren besleyici bir gündüz kremidir. Gece bakımı da ihmal edilmemelidir. Cilt nem içeren bir temizleme sütüyle temizlenmeli ve bir gece kremi sürülmelidir.

Kuru cilt, nem eksiğinden dolayı çabuk kırışıp yaşlandığı için 25 yaşından itibaren, cildi dış etkenlere karşı koruyan, kırışıklıkların oluşmasını engelleyen güçlü bir nemlendirici kullanılmalıdır.

En ideali normal olanı

Cilt, her zaman yumuşak ve canlıdır. Yağ ve nem oranı yeterli miktardadır. Ne çatlama, kuruma, ne de yağlanma görülür. Bu cilt tipi için ideal bakım, temizleme sütü, bir nemlendirici ve cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyacak, besleyecek bir gece kreminden oluşur.

Çok sıcak ve soğuk havalarda ciltte bir miktar da olsa kuruma görülebilir. Bu tür havalarda her zaman kullandığınızdan biraz daha yoğun bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

Yağlı yüzler özen ister

Yağ bezleri gereğinden fazla çalışır. Gözenekler hep çok açık, cilt her zaman yağlı ve parlaktır. Sivilce, siyah nokta problemleri sıklıkla görülür.

Yağlı cildi temizleme jeliyle düzenli olarak temizlemek ve gözeneklerin yağla dolmasına izin vermemek gerekiyor. Arkasından gözenek sıkıştırıcı bir tonik uygulayın. En son olarak da yağsız, hafif bir nemlendiriciyle günlük bakımınızı tamamlayın. Haftada iki kez gözenekleri derinlemesine temizleyici ve sıkıştırıcı bir maske uygulayın.

Karma cildin bakımı zordur

Çünkü cilt, farklı özellikler gösterir. Yağlı olan, T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çene ile kuru olan yanaklar farklı ve özel bakım ister. Karma ciltler için üretilmiş bakım ürünleri ayrı özellikler gösteren bölgelere göre bakım yapar.

Temizleme jeli ve tonik karma cildin bakımında en önemli iki malzemedir. Bunların dışında bu cilt için üretilmiş özel nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Pembe maske ile cilt mucizesi

Pratik ve etkili güzellik önerileri