in

Baş ağrılarına doğal çözüm yöntemleri

Baş ağrılarına doğal çözüm yöntemleri

Merhaba Baş Ağrısı Çekenler

Düün dayanılmaz bir şekilde baş ağrım vardı ve buna iyi gelebilecek bir şeyler araştırmaya koyuldum internette. Bazı iyi gelebilecek şeyleri gördüm uyguladım 1 saat sonra gerçekden baş ağrısına iyi geldiğini deneyerek gördüm. Bu gün ise sizlerle paylaşacağım bulduğum tarifi..

Bazen hafif, bazen de dayanılmaz şiddetli olan baş ağrılarına doğal çözüm yöntemleri bunlar;

Baş ağrıları çoğu zaman dayanılmaz olabiliyor. Bu ağrılara, bir tablet ağrı kesici çözüm gibi görünse de aslında ağrı kesicilerin eklemlerdeki kıkırdak dokuyu ciddi şekilde zedelediği ve bu nedenle eklem sorunlarına yol açtığı belirtilmektedir.

O zaman ne yapmamız gerekir? Bu sorunun en güzel cevabı pek tabiki şifa dağıtan bitkilerdir. Anadoluda yüz yıllardır biriken otacı(şifalı bitkilerle tedavi) kültürü bir modern hastalığın daha düşmanı yerindedir. Baş ağrısı.

Baş ağrısının neden kaynaklandığının tespiti önemlidir:

Başınız ağrıyor ağrı enseden kabarıp yukarıya tepeye doğru yükseliyor. Bu durumda ensede ve vücudun genelinde bir ağırlık var ve hatta ensenin uyuşması da bütün bu rahatsızlıklara eşlik ediyor. Bu durum kollesterol yükselmesiyle açıklanabilecek bir durumdur. Kollesterolün düşürülmesi bu tür bir baş ağrısının giderilmesi anlamına gelmektedir.

Ne yapmalıyız:

Kollesterolün düşürülmesinde ceviz sıklıkla kullanılan bir şifalı bitkidir. Önceden dış kabuğunu soyduğunuz cevizleri(sert kabuktan bahsediyoruz) bir bardak ılık suda 6-7 saat bekletiniz. Bardaktaki suyun renginin değiştiğini ve hatta yoğunluğunun arttığını göreceksiniz. Daha sonra bu suyu içerek tüketiniz. Bu kürü 1 hafta uygulayıp 1 hafta bırakınız yaklaşık 3-5 haftda artık vücuttaki ağırlığın ve baş ağrılarınızın kalmadığını göreceksiniz.

Umarım Baş Ağrınız Geçer Sağlıkla Kalın..

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlığın mucizesi beş adet baharat!

Mide üşütmesine iyi gelen bitkiler!