in

Beslenme Alışkanlığı ve Zayıflama

Beslenme Alışkanlığı ve Zayıflama

Hem sağlıklı şekilde zayıflamak hem de güzelliğinizi korumak için size seçtiklerimizi mutlaka incelemelisiniz. Çünkü farklı ve gösterişli olabilmek için öncelikli olarak dış görünümünüz önemlidir. Burada yer alan önerileri incelemeli ve kendinize uygun olanları sırası ile takip etmelisiniz ki istediğiniz sonuçları alabilesiniz. İşte size son zamanlar hem ön planda olan aslında hep hayatımızda olması gerekenler…

Yaklaşık 500 kişiden beslenme alışkanlıkları ve depresyon belirtileri ile ilgili bir form doldurmalarını isteyen bilim adamları, yaptıkları analiz sonunda beslenme modellerini, zengin bir kahvaltıya dayalı klasik Batı diyeti, hayvansal yağlara dayalı diyet ve sebzelerin ön planda olduğu diyet olmak üzere 3′e ayırdı.

Bu beslenme modellerini depresyon belirtileriyle karşılaştıran bilim adamları, sebzelere dayalı bir beslenme modeli izleyen katılımcılarda hastalık semptomlarının yanlış bir diyet izleyenlere göre yüzde 44 daha az olduğunu gözlemledi.

Araştırmanın amacının diğer beslenme modelleri ile depresyon arasında bir ilişki kurmak olmadığını, böyle bir eşleştirme yapmanın yanlış olacağını da belirten bilim adamları, havuç, kabak, mantar gibi sebzeler, soya peyniri, yosun, meyve ve yeşil çayı kapsayan Japon mutfağının depresyon oluşmasını engelleme olasılığı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilo Vermek İçin Yöntemler

Yorgunluğa İyi Gelen Diyet