in

Bitkisel Reçeteler ile Kilo Vermek

bitkisel reçetelerKilo vermek için yaptığımız bir çok yöntem içerisin de bitkiler yer almaktadır. Bitkilerin faydaları  saymakla bitmez. Çünkü doğal olarak tüketmemiz gereken sebze meyve ve bitkilerin içerisinde ki mineraller vücudumuzun gereksinimi olan proteinleri içermektedir. Bazı cilt sorunları ve kilo sorunlarını bitkiler yardımı ile kısa süre içerisin de çözebilirsiniz.

Bitkisel reçeteler denildiğinde bir çok insanın aklına koca karı ilacı gelmekte, halbuki bu durum böyle değildir. Sizlere önereceğimiz bitkilerin kaynatılarak çay haline getirilip içilmesi bile bir bitkisel reçete olarak adlandırılabilir. Bitki içerisinde ki özlerin sağlanabilmesinin en kolay yolu güneşte kurutulduktan sonra kaynatılarak sıvı halinde tüketilmesi ile sağlanır. Yapacağınız bitki çayları sizler için faydalı olan en doğal bitkisel reçeteler olacaktır.

Bir diğer bitkisel reçete şekli ise besin halinde tüketilen sebzeler ile birlikte tüketilmesidir. Örneğin maydanoz ve fesleğen otu bir bitkidir, fakat salatanızın içerisine hem görüntü anlamın da hem de tat olarak bir etki sağlaması için eklenebilir. Maydanoz, ağız kokusu ve diş sağlığı açısından vücuda faydalı olduğu gibi fesleğen de yağ yakıcı özellikleri bulunan bir bitkidir. Tüm yiyeceklerinizin içerisine taze besinler ekleyerek pişirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Taze soğan sindirimi kolaylaştırır, ayrıca sağır kuyruğu otu içerisinde ki metabolizma hızlandırıcı mineraller sayesin de kilo vermenize yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandıran bu bitki enerji seviyenizi yükseltir ve vücudunuzda ki fazla yağların atımın da yardımcı olacaktır.

Bu otu aktarlardan bulabilir ve bitki çayı kıvamın da günde bir bardak tüketerek etkisini hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Biraz garip bir tadı olabilir fakat etkisini kısa süre içerisin de gördüğünüz de sürekli tüketmek istediğiniz bir bitki haline gelecektir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi

Şifalı bitkiler ile cilt bakımı