in

BİTKİSEL TEDAVİLER

Bu bitkiler zayıflamak isteyenlerden, kilo almak isteyenlere; hastalıktan kurtulmak isteyenlere, hastalığa önlem almak isteyenlere kadar hemen hemen her dertlinin derdine çare olan doğal ve bitkisel ilaçların kaynağıdır. Şifalı otlar ya da bitkisel ilaçlar, doğanın insanlara verdiği iyileştirme armağanıdırlar. Şifalı bitkilerle tedavi tarih boyunca dünyamızın tüm kültürleri tarafından iyileştirme amaçlı kullanılmıştır. Son 200 yıldır ilaçların yaygınlaşmasıyla, şifalı bitkilerle ve bitkisel tedavilerle olan derin bağlantımızı koparıp, doğa ile uyum içinde olmanın doğal sonucu olan sağlıklı dengemizi de kaybettik.

Bitkilerle tedavi konusuna girmeden önce, bugünkü genel sağlık anlayışına kısaca bakmakta yarar var. Bu bizim bitkilerle şifa olanaklarını daha net olarak değerlendirmemize yardımcı olabilir. Sağlıklı Yaşamda Geleneksel İlaçların Rolü Geleneksel ya da göreneksel tıbbın, sağlığa hastalığa yönelik bir yaklaşımı vardır. Daha sağlıklı olmak için bir hekimi nadiren ziyaret ederiz. Doktorumuza sadece sağlığımızı daha geliştirmek nedeniyle değil de, herhangi bir hastalık belirtisi olduğunda gideriz. Bu nedenle, maalesef, günümüzün standart tıbbi yaklaşımı sağlık merkezli değildir. Sağlık problemlerin tanısında ileri teknoloji ürünü araçlar ve hastalık belirtileri ile savaşacak çok miktarda sentetik kimyasal bileşimler bulunsa da, ideal sağlığa ulaşmada bunların yardımı çok az olmaktadır.

Bitkisel İlaçlarla Daha Bütünsel Bir Bakış Şifalı otlar ya da şifalı bitki tedavisi insan bedenini kısmi olarak değil, bir bütün olarak tedavi etmekte olup, bedenin her bölümüne ayrı olarak yaklaşmaz. Hastalık, insan bedeninin tümündeki bir dengesizliğin sonucu olup, standart ilaçlarda bu tedavi, hastanın bedeninin hasta olan bölümüne yönelik olurken, bitkisel ilaçlarla bu tedavi bu yaklaşımın bütünsel doğasını ortaya koyar. Bu yaklaşım sadece hastalığa odaklanmaz. Hedef ideal sağlığı, esenliği yaratmak ve hastalıkların gelişmesini önlemektir. Alternatif tıp içerisinde yer alan fitoterapi bitkisel tedavi yöntemleri anlamına gelir. Hastalıkların bitkisel tedavisi bu anlamda en eski sağlık sistemidir. Bugünde fitoterapi sağlığın korunması yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve de hastalıkların tedavisinde kullanılan alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alan bir bölümdür. Birçok sağlık uzmanı bizi doğal’ın “güvenli” anlamına gelmediği ve şifalı otların sağlığımız için potansiyel tehlikeleri konusunda uyarmaktadırlar. Bu elbette çok doğrudur. “Doğal” olmaları, şifalı otları gelişigüzel kullanabileceğimiz anlamına gelmez. Bu maddelerin yararlılığına reçeteli bir ilaç kadar saygı duymalıyız. “Doğal”, akıllı kullanıldığında, bu otların insan vücudunda uyumlu bir şekilde etki gösterecek demektir.

Şifalı otların, insanın kendi vücudunun iyileştirme gücünü güçlendirerek muhtemel hastalıkları önlemek ve var olanları da iyileştirmek için vücudumuza yardım etme becerileri vardır. Riskten kurtulmak için, bitkisel ürünler ve şifalı otlar için bazı temel kullanım talimatlarına ihtiyacımız vardır. Bitkisel ilaçların geleneksel ilaçlardan daha güvenli olduklarını söylerken, bu ürünleri akıllıca kullanarak, potansiyel tuzaklara karşı önlemimizi almalıyız. Şifalı Otlar ve Bitkisel Destek Ürünleri Hayatınıza şifalı otları soktuğunuzda, onları doğal halleriyle ya da bitkisel karışım olarak kullanabiliriz. Sağlığınızı bitkisel destek ürünlerini seçerek de geliştirebilirsiniz. Şifalı bitkileri herhangi bir şekilde kullanmak sağlığınız için yararlı olacaktır. Ne besinsel ne de bitkisel destekler sağlıklı beslenmenin yerini tutmazsa da, sağlıklı yaşam biçiminin bir parçası olarak kullanılan bitki özleri içeren besinsel destekler, sizi ideal sağlığa ulaşmaya bir adım daha yaklaştırır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Zencefil Çayı

Bitkisel Deprasyon Tedavisi