in

Bitkisel yağ mucizeleri büyük

Bitkisel yağ mucizeleri büyük

Günümüzde alternatif tedavi yöntemleri ve bitkisel yağların kullanımı yüksek oranlara çıktı gibi duruyor. Siz de doğal yağlarla sağlığınızı korumak, hastalıklara karşı savaşmak istiyorsanız bitkisel yağların faydalarından yararlanmanız mümkün olucaktır.
Bitkisel Yağların Faydaları
 
Adaçayı Yağı
Adet düzensizliğine karşı etkilidir. Ayak kokusunu giderici, gaz söktürücü özelliğe sahiptir.
Kullanımı
Ayak kokusunu gidermek için bir kova ılık suyun için 3 damla adaçayı yağı damlatır. 20 dakika suda bekletir. Sabunlu yıkayıp durulanır ve iyice kurulanır.
Gaz söktürücü olarak kullanmak isterseniz karın bölgenize gün aşırı masaj yaparak uygulayabilirsiniz.Adet düzensizliği için bir fincan suya 2 damla adaçayı yağı damlatılarak günde bir kez içilir.
Bergamut Yağı
Stres ve yorgunluk giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici, iştah artırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca safra söktürücü olarak kullanılmaktadır.

Kullanımı
Stres ve yorgunluk giderici olarak kullanılmak istenildiğinde cilde masaj yaparak uygulanır. İştah arttırıcı, safra söktürücü, bağışıklık sistemini güçlendirici olarak kullanmak isterseniz bir fincan sıcak suya 2 damla bergamut yağı damlatıp günde 2 kez içebilirsiniz.

Tarçın Yağı
Kan dolaşımını hızlandırır, böcek sokması ve kaşıntıya karşı etkilidir, bağırsak enfeksiyonlarını iyileştirici özelliğe sahiptir.
Kullanımı
Böcek sokması ve kaşıntıya karşı, kan dolaşımını hızlandırması için kullanılmak istenirse cilde masaj şeklinde uygulanır. Bağırsak enfeksiyonlarına karşı günde 3 defa bir fincan sıcak suya 4 damla tarçın yağı damlatılarak içilir.
Notlar,
İhtiyaç duyduğunuz bitkisel yağları aktarlar ve doğal ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.
Dahilen kullanılan bitkisel yağlarda verilen oran ve sayıdan fazla içmemelisiniz.
Uzun süren ve iyileşmeyen hastalıklarınız için mutlaka doktora danışın ve düzenli sağlık muayenelerinizi yaptırın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Yaz Aylarına Özel Beslenme Önerileri

Yiyecek alışveriş için tavsiyeler