in , , , , , ,

Bitkisel Yağlar Nedir? Zayıflamaya Yarayan Yağlar Hangileridir?

BÖLGESEL ZAYIFLAMAYA YARDIMCI YAĞLAR

Günümüzde kilo problemleri ile pek çok kişi uğraşmaktadır. Bu kiloları almak hızlı, vermek ise yavaş ve biraz sancılıdır. Aldığınız kiloları çeşitli yöntemlerle vermeye çalışabilirsiniz.

Mesela diyet programları. Bu diyet programlarına uyarak hızlıca kilo verileceği düşünülür. Doğruluğu ise tartışılır. Her diyet programı bazı kullanıcılar için uygun olmayabilir.

Diyet yapamayanlar ise çilekeş bir eziyet olan spor salonlarına başvurur. Bu spor salonlarında ise sadece vakit kaybıdır.

Ama artık daha etkili ve kesin bir yöntem var ki hem zayıflamaya yardımcı olurken aynı zamanda bölgesel yerlerinizde de zayıflamaya yardımcı olur. Basen, bel ve bacak bölgelerindeki kilolardan kurtulabilirsiniz. Bu da doğal yağlar sayesinde olacaktır.

Bu doğal yağlar sizin bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Tamamen doğaldır ve etkili yağlardır. Bu yağlar ise şunlardır;

NANE YAĞI

Nanenin başlıca faydalarını saymakla bitmezken küçük bir destek olarak da nane yağı da etkilidir. Hem zayıflama da hem de diğer rahatsızlıklar için birebirdir.

Nane başlıca olarak solunum yollarını temizler. Aynı zamanda da sindirim sistemini de düzene sokar. Metabolizmayı hızlandırır ve daha rahat kilo vermenizi sağlar.

Nanenin tok tutma özelliği vardır. Bu sayede gereksiz yeme isteğinizden kurtularak yeteri kadar beslenecek ve hızla kilo verebileceksiniz. Aynı zamanda nane yağının enerji verici özelliği olduğundan kişi kilo verirken yorgun bitap düşmek yerine daha zinde bir şekilde kilo verecektir.

LİMON YAĞI

C vitamini açısından zengin bir özelliğe sahip olan limon normal haliyle çok başka yerlerde de kullanılmaktadır. Kozmetik alanında bile kullanılan limon yağı cilt üzerinde de etkilidir.

Ayrıca bağışıklığa destek veren besinler arasında da birinci sırada yer almaktadır. Hem meyvesi hem de yağı tüm vücut için bire bir faydalıdır.

Limon yağı, mideyi korur ve gaz sıkışmasını önler. Hamile kadınlar ise mide bulantılarını gidermek için limon yağı kullanmaktadırlar.

Limon yağının zayıflamaya etkisi ise  fazla iştahı keserek hızla kilo vermeye sebep olmasıdır. Aynı zamanda vücuttaki yağların parçalanmasına destek olarak bölgesel kiloların da yok olmasını sağlar.

KEKİK YAĞI

Mutfaklarımızdan da eksik etmediğimiz kekik yağı zayıflama yağları arasında da yer almaktadır. Kekiğin başlıca faydalarının yanında kekik yağının faydaları ise inanılmazdır.

Kekik yağının yanı sıra kekiğin suyu da zayıflamaya yardımcı olur. Kekik suyunu ise evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şeyler, 2 bardak suyu bir tencereye koymak ve içine de 3*4 tutam taze kekik eklemek. Suyu tam olarak 1 saat kadar kaynatmanız yeterli olacaktır.

Bu suyu tükettiğiniz taktirde daha hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Bu yağların sırası ise uzayıp gitmektedir. Doğal yağların bazıları ise meyve yağlarından oluşmaktadır. Örneğin portakal yağı. Greyfurt yağı gibi yağlardandır.

Bu yağların kullanımı sonrası ise daha hızlı ve etkin bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Fable Tea Amaranth Bitki Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir? Kullanımı Nasıldır? Kimler Kullanamaz? Kullanıcı Yorumları

Zühre Ana Kozolak Macunu Nedir? Şikayetleri Nelerdir? Nereden bulabilirim?