in

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bolgesel Zayıflama
Bolgesel Zayıflama

Vücutda oluşan çatlak ve yarılma tedavisi (hamilelik sırasında ve diğer nedenlere bağlı)
· Sağlıklı ve düzenli beslenme
· Egzersizlerin artışının sağlık için önemi
· Bölgesel zayıflama ve sıkılaşma
· Akupunkturun vücudumuz üzerindeki etkileri

· Kilomuzun kontrolu ve sağlıklı bir yaşam/anti-aging tedavilerinin insana ait değerlerin de gözetilmesi
· Selülit oluşturan sistem mekanizmalarının ve tedavisindeki en güncel tespitler.

Bölgesel Zayıflama
Sizlere anlatılmak istenen ise SAĞLIKLI BİR YAŞAM BİÇİMİ yaratmanız. şimdiye kadar yaşadığınız hayat biçimi size kilo almanızı sağladı, bundan dolayı hayat tarzınızın şeklini düzeltmek Hayat kalitenizi artırmanızı sağlayacaktır. Yoksa, insana ait özelliklerinizi gözetmeyen, dayatmacı ve size karşı makine imişsiniz gibi basit yaklaşımlar sergileyen listelere her an her yerden ulaşabilirsiniz. Ve problemlerinizi çözmek yerine; bedeninize ve halet-i ruhiyenize ek yükler bindiren yaklaşımlar içeren diyet listeleri, size ne yarar sağlayabilir ki… Kilo takıntınız olmadan, sağlıklı yaşam tarzına geçerseniz, göreceksiniz ki fazlalıklarınız gitmeye başlamış olacak.. Üstelik, bölgesel zayıflama cihazları ile sizi en çok rahatsız eden kısımlardan …
Tıbbi tedavilerde amaç, hastaya olabilecek en büyük iyiliği, önce zarar verme prensibi ile sağlamaktır. Hiçbir tıbbi tedavide, hastaya yüzde yüz başarı sözü verilemez ve olası istenmeyen yan etkiler her zaman mümkündür; önemli olan tedbirleri almış olmaktır. Tedavide kullanılan cihazların kalitesi, uygulanan teknikteki doktorun kişisel başarısı, zaman, vücudun iyileştirici güçleri ve tedaviye uyum, tedavideki nihai başarıyı belirleyecektir.

Bolgesel Zayiflama
Cildin ve cilt altındaki artmış ve/veya bozunuma uğramış yağ dokusunun tedavi ya da rehabilitasyonunda amaçlara ulaşmak için kullanılan tıbbi yöntemlerden bahsedilmektedir. Cildin ve hemen altındaki yağ dokusunun bozunumlarında bir çok faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları hastaya aittir ve sorunun köklü çözümlerinde hastaya bunlar kavratılmalı ve uzun vadeli programlar çizmesine yardımcı olunmalıdır. Yani hasta da aktif olarak problem çözümüne katılmalı ve bunu uzun süreli olarak hayatına adapte etmelidir… Bu bağlamda, işin içine; beslenme sıklığının ayarı, günlük toplam kalorik alım ayarı, glisemik indeks kavramı, aerobik aktivite artışı, aktivite artışının kişiye ve yaşına uygunluğu yanında hayat tarzına huzur içinde eklenmesi, sağlıklı/dengeli beslenme, anti-aging ( doğrusu well-ageing yani iyi yaşlanma) gibi bir çok konu girmektedir. Kitabın içinde bu konulara yeri geldiğince değinilmiştir; istem olursa, ayrıntılı bilgi tarafımızdan seve seve verilecektir.
Bilim, bize, hiçbir şeyin yoktan var olmayacağını ve var olan bir şeyin de yok olmayacağını söyler. Şu andaki yapımız temelde şu esaslar üzerine kurulmuştur:
1. anne karnında oluşan yapımız
2. bebeklik, çocukluktaki ve şimdiki beslenme şeklimiz
3. çevremiz ve halet-i ruhiyemiz ile aklımızın oluşturduğu beslenme şeklimiz
4. genetik yapımız
5. hareketlilik durumumuz
6. hormonal durumumuzu etkileyen her şey.

Bolgesel Zayıflama
Sonuçta, vücudumuzun nihai yapısını belirleyen bu faktörler, belirli bir kütleye ulaşmamızı sağlarlar. Var olan kilomuz, belirli maddelerin, belirli faktörler eşliğinde birleşimi ile oluşuyor. Demek ki yıllar içinde oluşturduğumuz kilolarımız, yoktan varolmadı. Şu ya da bu şekilde ve belki de ek yardımcı faktörlerin de yardımı ile şu anki kilomuza dışarıdan aldığımız gıdalar ile biz ulaştık. Ve şu anda, bu kilolardan rahatsız isek, buna, bir şekilde, günlük harcamamıza göre daha fazla kalori alarak vardık. Yani, soruna, bir yerde biz yol açtık. Öyle ise, sorunun kaynağı olan yine kendimiz, kilo sorunumuzu da çözebilecektir.
Öncelikle, hareketliliğimizi arttırarak, harcanımı arttırmalıyız. Ayrıca alım fazlalığımızı daha az kalorili olan sebze-meyve gibi gıdalara yönelmek yanında sık aralıklar ve fakat az kalorili beslenerek aşmalıyız. Kilo artışını, hastalık olarak varsayarsak, nedenlerine yönelik köklü tedavi yapmamız, hastalığın tekrarlama olasılığını minimuma indirecektir. Kilo fazlalığında, etmenlerden birisi ve belki en sık rastlananı da hareket azlığı, aşırı ayakta kalmalar veya oturmalar ise, çözümü de hasta tarafından gerçekleştirilecek olan AKTİVİTE ARTIŞLARIdır.
Unutmayınız, bir kilo dokumuzun oluşması için gerekli kalori miktarı yaklaşık 7.000 KCal’dir. Yani her bir kiloluk fazlalığımızın oluşması için, yedi bin kaloriyi, harcamamıza göre fazla kalori aldık. Öyle ise ne yapmalıyız, bir örnek vererek bunu açıklayalım:
· Her gün 500 kalorilik aktivite artışı(spor) yapsak ve beraberinde,
· Her gün, günlük gerekenden yaklaşık 500 kalorilik eksik gıda alsak sonuçta bir haftada yaklaşık bir kilo kaybederiz.
Ya da, her gün, söylenenlerin yarısını uygulasak; haftada yarım kilo kadar kaybederiz.
Size, ana kavratılmak istenen ise SAĞLIKLI BİR HAYAT TARZI oluşturmanızdır. Öyle ya, şimdiye kadar olan sağlıksız yaşam tarzınız size kilo aldırdı, öyle ise bu etmenleri düzeltmek sizde iyiye gidişi sağlayacaktır. Yoksa insana ait özelliklerinizi gözetmeyen dayatmacı ve size karşı makine imişsiniz gibi basit yaklaşımlar sergileyen listelere her an her yerden ulaşabilirsiniz. Ve problemlerinizi çözmek yerine; bedeninize ve halet-i ruhiyenize ek yükler bindiren yaklaşımlar içeren diyet listeleri, size ne yarar sağlayabilir ki… Kilo takıntınız olmadan, sağlıklı yaşam tarzına geçerseniz, göreceksiniz ki fazlalıklarınız gitmeye başlamış olacak. Üstelik, bölgesel zayıflama cihazları ile sizi en çok rahatsız eden kısımlardan …
Huzur içinde ve hayat tarzınızı düzenleyerek, aktivite artışı ön planda olarak vereceğiniz beş kilo, kendinizi ruhen ve bedenen zorlayarak vereceğiniz on beş kilodan daha iyidir. Dayatmacı diyetler gibi insani olmayan metotlar yerine, bölgesel zayıflama ile vereceğiniz çok daha az miktardaki kilolar, direkt olarak rahatsızlık veren görünümü düzelteceği için daha başarılı ve daha iyidir ve size sonuca kolayca ulaşma imkanı sağlar. Üstelik cildinizde ve hemen onun altındaki yağ dokusunda yapacağı iyileştirmeler ile daha sıkı ve daha sağlıklı bir cilt ve cilt altı dokunuzun oluşması da ek yararınızdır…
Kilo ve rakam takıntılarından uzak olarak, bölgesel zayıflama cihazları ile vereceğiniz kilolar ve/veya vücudunuzdaki şekillendirme-sıkılaşmalar size bir başka yarar daha sağlar. Bu yarar, genetik yapınıza uyan kilo kavramı içinde şekillenmedir.
Huzur içinde, sağlıklı bir hayat dileklerimle; saygı ve sevgi her daim bizimle olsun…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Vücut Kokularını Azaltmak İçin Yöntemler

Miami diyetinde yiyebileceğiniz yiyecekler