in

Bölgesel Zayıflamanın Yöntemi

Bölgesel zayıflama, kilo vermek isteyen kişilerin başlıca problemlerinden biridir. Çünkü bölgesel kilolar oldukça inatçıdır ve baş etmesi oldukça zordur. Bu nedenle bu fazlalıklarla baş etmenin yöntemleri sürekli merak edilir. Biz de bu yazımızda bunun üzerinde durmak istedik. Bölgesel zayıflamanın yöntemleri nelerdir, bölgesel zayıflamak nasıl mümkün gibi sorularınızın cevabınızı buradan alabilirsiniz.Bolgesel Zayiflamanın Yontemi

Bölgesel zayıflama için öncelikli olarak tüm vücudunuzu çalıştıracak sporlar, egzersizler yapmalısınız. Mesela tempolu yürüyüşler buna güzel bir örnektir. Bu yürüyüşlerden sonra bölgesel olarak inceltmek, zayıflatmak istediğiniz bölgeyi çalıştırmalısınız. Tüm vücudu çalıştırmadan yapacağınız bölgesel egzersizlerde malesef bir incelme göremezsiniz çünkü vücut ancak yarım saatlik bir çalışma sonrasında yağ  yakmaya hazır hale gelecektir.  Bu nedenle öncelikle yürüyüş, koşu, ip atlama gibi egzersizler yapabilirsiniz. Hatta bunlar sizin canınızı sıkacaksa dans ederek de bu egzersizlerin etkisini sağlayabilirsiniz.

Bel bölgesini inceltmek için yarım saatlik bir aktivite sonrasında hulahop çevirebilirsiniz. Böylelikle yakılması en zor olan bölgesel yağlardan olan bel bölgesi yağlarını rahatlıkla eritebilirsiniz. Hem de bir yandan eğlenerek kendinizi stres gibi yıkıcı yıldırıcı durumlardan sakınabilirsiniz. Hulahopu kollarınızda da çevirerek kollarınızda sıkılaşma sağlayabilirsiniz.  Kalçalarınızı sıkılaştırmak için yürüyüş, koşu, ip atlama gibi egzersizler oldukça faydalıdır. Karın kaslarınızı sıkılaştırmak için bilindik en etkili  yöntem mekik çekmektir. Eğer mekik çekerken boynuzu ağrıtıyor ya da hareketi düzgün yapamıyorsanız. Yere düz bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı bitişik halde kırmadan yukarı doğru indirip kaldırın. Bunu 12 kez tekrar ettikten sonra yarım dakika ara verin ve daha sonra devam edin bu şekilde üç tekrar yapın. Bu alt karın kaslarınızı sıkılaştıracak o bölgedeki yağlarınızı eritmede yardımcı olacaktır.

Tüm bu aktiviteleri yaparken öncelikle ısınmaya ve egzersiz bittikten sonra ise kaslarınızı  germeye yardımcı olacak hareketler yapmalısınız. Bol su tüketmeli ve yağlı şekerli yiyeceklerden kaçınmalısınız. Asitli içecekler bölgesel zayıflamaya karşı baş düşmanınız, meyve sebzeler ise işbirlikçiniz. Bu program ile çok kısa bir süre içinde bölgesel kilolarınızdan kurtulmayı başaracaksınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Göbek Eritme Egzersizleri

Selülit İçin Bitkisel Reçete