in

Boyalı ve bir o kadar yumuş gibi saçların tarifi

Boyalı ve bir o kadar yumuş gibi saçların tarifi

Denenmiş, başarılı sonuçlara ulaşılmış, hayran kalınmış, ekonomik bir güzellik önerisiyle yazımız karşınızda! Bu kez boyalı, kırılmış ve yıpranmış saçlara garantili çözümleri paylaşacağız Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Biricik asistanım Sevda her hafta saçlarını boyadığı için yıpratmış. Bakım yapmadan saç boyamanın saçlara zarar verdiğini, oyuncak bebeklerin naylon saçları gibi yaptığını hepimiz biliyoruz.

Moda editörü asistanının saçları hiç böyle olur mu diyerek Sevda’nın saçları üzerinde operasyona başladım. İlk olarak Sevgili Güzellik editörümüz Yasemin’in önerdiği badem yağı, zeytinyağı, yumurta karışımından oluşan maskeyi denedim. İlk denemede bile sonuç mükemmeldi! Sevda’nın naylon görünümlü saçları gerçek saça dönüşmüş ve rengi parlamıştı.

Hafta sonu ablam İstanbul’a geldiğinde bir arkadaşının yumuşak saçlar için “çam terebentin” önerdiğini söyledi. Aklıma hemen Sevda geldi ve ilk fırsatta uygulamaya karar verdim.

Bugün, hemen yakınımızdaki aktardan sadece 4 TL’ye çam terebentin aldık. Yasemin’in önerdiği badem yağlı saç bakım maskesini uyguladıktan sonra bitkisel şampuanın içine birkaç damla çam terebentin ekledik. Sevda’nın saçları hem parladı hem de yumuşacık oldu. Normalde saçları hep elektriklenen Sevda’nın saçları fön çekilmiş gibi pürüzsüz görünüyordu. Üstelik 1 damla bile saç kremi kullanmadan! İlk denemede bile mucizeler yaratan çam terebentini kesinlikle öneriyorum.

Çam terebentini aktarlardan 4-5 TL’ye satın alabilirsiniz. Her zaman kullandığınız şampuana 1-2 damla eklemeniz yeterli.

Önemli Bilgi: Çam terebentini direk saçınıza sürmeyin. Çam terebentin yoğun bir yağ olduğu tek başına kullanılması kesinlikle önerilmiyor. Mutlaka şampuanla karıştırıp kullanın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıf saçlara ne iyi gelir ?

AaAaAa ! Olamaz ya Saçlarım Beyazlıyor :(