in ,

Bu Diyet Hilelerine Dikkat Edin!

Diyette olanlar için, ya da diyeti girmeyi düşünenler için çeşitli beslenme önerileri şart. Hepimiz biliyoruz ki diyet kelimesi bile insanı çoğu zaman yıldırabiliyor ama önerilerle yani bir takım hilelerle gidersek bu durumu kolaylaştırabileceğimize eminim.

Kabul edelim hepimiz pazartesi diyete başlıyor ve genellikle ufak tefek kaçamaklarla diyetimizi bozuyoruz. Çünkü diyet yapmak, diyet yapmaya karar vermekten daha zor. Peki ya ufak tefek hileler ile diyetinizi daha kolay hale getireceğinizi söylesek, yeme biçimi ya da sofra düzeni değişimi gibi etkili önerilerimiz ile diyet yapmanız kolaylaşacak.

Buz küpleri ile çorbaların ve sosların yağlarını alın:

İster bunu modern bilimin bir mucizesi ya da temel fizik kurallarından biri olarak adlandırın. Yağlı bir çorbaya, yahniye ya da güvece atılan bir buz küpü tüm yağı kendine çekiyor. Topladığınız bu yağı kaşık yardımıyla yemekten çıkarmanız yeterli. Hızlı hareket etmeniz gerektiğini de belirtelim.

384791__ice-cubes_p

Çiğneyin, çiğneyin daha fazla çiğneyin:

Bu uzun zaman önce kanıtlanmış eski bir kural. İnsanlar yemeklerini yavaşça layıkıyla çiğnediklerinde ve yemeklerin lezzetine odaklandıklarında daha fazla keyif alır ve daha a yemek yer.

a032687d3ebf3624ef578e723d412996_1265800033

Yemeğinizi küçük ve kırmızı tabaklarda yiyin:

Geçtiğimiz yıl İtalyan araştırmacıların yaptığı sonuca göre kırmızı tabakta sunulan yiyeceklerin daha az yendiği ortaya çıktı. Aynı yemek kırmızı yerine mavi ya da beyaz tabaklarla tekrar sunulduğundaysa yeme oranı fark edilir derecede arttı. Kırmızının beyne tehlike sinyalleri gönderdiğini unutmayın.

48702_tabak_1

Sizde bu basit kurallarla diyetin zor kurallarını kolay hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet önerileri, diyet kaçamakları, güncel diyetler, diyet kaçamakları zararlı mı, hadise diyeti, gülben ergen diyeti,  meyve diyeti, lif gıdası diyeti, lifli yiyecekler, üzüm diyeti, diyet çeşitleri, kolay diyet, çabuk zayıflatan diyet, kas yapmak zayıflatır mı, yüzme zayıflatır mı, kardiyo nedir, kardiyo ile zayıflama.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyeti Bozan Durumlar!

Bölgesel Zayıflamak için Bitkisel Yağlar