in

Bu yazın en özel makyaj modelleri

Bu yazın en özel makyaj modelleri

Her yazın makyaj modası olarak bilinmekte olan safari makyajı ve bronz makyajının alternatifi olarak, bu yaz aydınlık makyajda modası olarak görülüyor. Belki içimizde bazı arkadaşlarımız daha öncede denemiş olabilir ama bu yaz aydınlık makyaj oldukça tutulmakda olan bir makyaj seçeneği olduğunu söyleyebilirim.

Simli göz kalemlerini doğru tekniklerle ve yeterli miktarlarda kullandığınızda yüzünüze güneş ışığı yansımış gibi aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
Parlak renkli makyaj ürünlerinin nasıl bir ortamda kullanılacağı çok önemlidir. Eğer, gece partisine gidiyorsanız parlak renkleri kullanmanızda sakınca yoktur, ilgi çekici olması size artı puan kazandırır. İşe gitmek için makyaj yaparken yoğun olarak simli kalemler kullanmak uygun değildir. Gündüz gezintileriniz için hafif dokunuşlarla parıltıları kalemleri kullanabilirsiniz.
Göz makyajına başlamadan önce, belirgin bir çizgi elde etmek için göz kalemini açın. Simli göz kalemleri diğer kalemlere göre daha kalın olduğu için, özel kalem tıraşlar bulunmaktadır. Güzellik malzemesi satışı yapan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.
Doğal ve yaygın bir görünüm yakalamak istiyorsanız iki farklı tondaki simli göz kalemini göz kapağınızın üzerine sürün. Temiz bir makyaj süngeri ile dağıtın. Üzerinde beyaz ya da krem rengi göz farı ile hafifçe geçin.
Parlak ve ışıltılı gözlerin sırrı ise göz çevresinde kaz ayağı diye tabir edilen çizgilerin tam ortasına göz kalemini sürüp elinizle dağıtmak. Her gülümseyişinizde gözleriniz güneş gibi parlayacak.
Şakaklarınızın üzerine bir kaç dokunuşla simli kalemi sürüp dağıtın. Üzerine her zaman kullandığınız allığı uygulayın. Işıltınızla büyüleceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Etkili ve çekici makyaj nasıl yapılır ?

Çalışanlara özel makyaj tavsiyeleri işe yarar