in

Büyükannelerin Bitkisel Güzellik İksirleri

Büyükannelerin Bitkisel Güzellik İksirleri

Çağımızda artık güzellik ve genç görünüm  çok değerli  bir şey. Buna karşın çevrenin ve gıdaların gittikçe bozulmasına bağlı   olarak insanlar çok fazla cilt  sorunları yaşıyor.  Genç yaşlarda çil, sivilce, akne vs  problemleri, 30′lu yaşlarda ince çizgiler, nemsizlik  veya aşırı yağlanma; 40′lı,  50′li yaşlarda ise  elastikiyet kaybı ile belirgin çizgilerle savaşıyorlar.

Unutmayın kadın olsun erkek olsun  bütün bunlara karşı sürekli uğraşmak  zorundasınız.  Yoksa bakımsız bir cilt ve yaşınızdan  daha ileri bir görünüme teslim olmak  zorunda  kalırsınız. Hangi yaşta olursanız olun, bakım yapmak ve  vücudunuzu toparlamak için geç kalmadınız. Ancak artık yöntem değiştirmeli ve doğadan elde edilen malzemelerle bakıma yönelmelisiniz. Biz de  herbalium  olarak (www.herbalium.net)  her türlü doğal  ve bitkisel formüller hakkında  gösterdiğimiz yollardan önemli olduğunu düşündüğümüz  bir kaçını daha sizinle  paylaşmak istiyoruz.

Yüz, insanın en çok dikkat çeken kısmı. Yüzde en küçük  bir anormallik güzel görünümünü etkiler. (Erkekler için de aynı durum söz konusu) Bu soruların  en önemlilerini sayarsak: cildinin kırışması, göz altı  morluğu gözaltı torbaları, kırışıklıklar,  lekeler,  sivilceler, karın yağları ve çatlaklar.. Yeni yıl öncesi bu sorunlarla  ilgili doğal çözümleri,  uygulamaları  gündeme getirmek istedim. Aslında annelerinizin  ve anneannelerinizin hep kullandığı ve  fayda bulduğu  yollar bunlar. .Günümüzde uzmanların araştırmaları ile  yeni doğal ürünlerin güzelliğe ve gençliğe etkileri ortaya çıkarılıyor.. Bir çok doğal karışımın içinde annelerinizin kullandığı yöntemlerin de bulunduğunu görüyoruz.  Yeni yılı çok güzel ve fit karşılayın, yepyeni  bir görünüm olarak 2010′a girin.

Biyolojik yaş önemli
Malum, bir yaşa daha yaşlanıyorsunuz yeni yılda. Ama önümüzdeki  yıllarda artık kronolojik yaşın önemi kalmayacak.  Kronolojik yaşınız otuz olmasına rağmen biyolojik  yaşınız yirmi beş olabilir örneğin! 40’sanız 30  gösterebilirsiniz. Bu da nüfus kağıdı yaşınızın  öneminin olmaması demektir. Tabii bu o kadar kolay  değil. Gençliğinizi uzun yıllar korumanız artık  tabiattan gelen faktörlere ve doğaya dönüşe bağlı.  Artık yapay olan herşeyin trendi düşecek. Bu yıl doğal  çözümler daha önde olacak. Pek çok cilt ve güzellik  sorunlarıyla başetmenin yolu tabiattan çözümlerle  mümkün olacak. Aynı zamanda doğal, GDO’suz beslenme,  düzenli egzersiz ve kimyasallar içermeyen bakım  gibi   yolları yaşam geçirmek şartıyla tabii..

Yeni yıl için özel doğal bakım
Yeni yıla nasıl girerseniz bütün yıl öyle gider derler.  Kendinizi yeni yıl öncesi 10 günlük bir bakıma  alırsanız istediğiniz güzelliğe kavuşabilirsiniz. Önce hücrelerinizin derinlemesine temizlenmesini  sağlayın. Cilt her dakika milyonlarca ölü deri hücresi  döküyor. Bu sorun için cildinize buhar banyosu  uygulayabilirsiniz. Ardından toz haline getirilmiş hazır  bitkisel maske  uygulayın. Maske kuruduktan sonra yıkadığınızda,  cildinizin parladığını ve ölü hücrelerin arındığını  göreceksiniz. Eğer  hazır satılan toz maske kullanmak istemiyorsanız  kendiniz de yapabilirsiniz. Normal ve kuru ciltlerin  bakımında baldan faydalanabilirsiniz. İki çay kaşığı  bal, yarım çay bardağı yoğurt, bir çay kaşığı greyfurt  suyunu karıştırın. Karışımı cildinize sürün. Maskeyi 15  dakika sonra yıkayın ve nemlendirici uygulayın.  Gelelim cildi sorunlardan  arındıracak özel bitkisel  ve doğal yüzde yüz saf karışımlara, “güzellik ixsiri” olmayı hak etmiş  uygulamalara:

Mikserde ezilen limon kabuğu ile mucize maske
Eğer cildiniz yağlıysa  derinize büyük bir özenle bakım  yaparsanız bu sorunu tedavi ederseniz. Fazla yağların aşırı  derecede alınması yağ bezelerini harekete geçirir ki,  bu da enfeksiyonlara sebep olur. O yüzden yağlı ciltli insanların tamamen cildi kurutacak malzemeler kullanmaması lazım. Yağlı bir cilde sahip  bayanlar bunu genellikle cildin dayanıklı olması ile  özdeşleştirirler ama  değildir. Yağlı cilt için  2  limonun kabuğunu soyun. Suyun içine koyun ve yarım saat   bekletin. Sonra robotta kabukları  püre haline getirin.  Temizlenmiş cildinize sürüp 10 dakika sona suyla  yıkayn,

Maya yardımıyla hücre yenilenmesi
Meyveler, çiçekler, hayvansal ürünler ve  bitkiler.. Hepsinden de anneannelerimiz ve annelerimiz  yararlanırdı. Ekmek mayası da bunlardan hem de en  değerli olanlardan biri. Mayanın cilde yararları antik  çağlardan beri biliniyor. Antik Mısır’da kadınlar onu  güzellik kremi gibi yüze sürerlerdi. Ayrıca maya mikrop  öldürücü bir madde olduğu için  yara merhemi yerine de  kullanırlar, yaranın üzerine maya sürerlerdi. İçinde “CM Glukan” adlı bir madde var.  Bu madde hücre  yenilenmesini hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini  güçlendiriyor, yaraların iyileşmesini   çabuklaştırıyor.. Cilde esnek ve sıkılık sağlıyor. Bir  paket yaş mayayı bir kaç damla süt ile karıştırın ve  cildinize sürün.  Kaskatı olunca yıkayın. Süt yoksa arıtılmış su da olabilir.

Karbonat ve leke savaşı
Cilt için maya gibi  bir çok doğal ürün kullanılır  ama  karbonat fazla bilinmez. Normal ve yağlı ciltler  için size karbonatlı bir özel karışım vereceğim. Burada yine maya kullanacaksınız. 1  çay kaşığı mayanın içine bir çay kaşığı karbonatı katın. 10 damla  su ile ıslatın.  Bu malzemeyi yüzünüze sürün 15 dakika sonra  yıkayın. Maya gözeneklerinizi temizler, karbonat ise  zaman içinde dert ettiğiniz lekelere veda etmenizi  sağlar.

Maden suyunda güzel cildin anahtarı var
Çok fazla mineral içerdiği için insanlar onu içiyor. Ama   maden suyunu yüzünüze püskürtürseniz cildinizin  canlanacağı ve sıkılaşacağını göreceksiniz. Püskürtmeli tonik şişelerinizi atmayın. İçini iyice yıkayın  maden  suyu doldurun. Deriyi canlandırmak için her akşam  önce cildi temizleyin. Sonra maden suyunu hafifçe  sıkın. . Mineraller cilt tarafından emilsin diye iyice kurumadan yatmayın. Gözenek sorunu yaşayanlar için düzenli kullanımda yararlı..  Bir çok  kozmetik ürününde maden suyu kullanıldığını unutmayın.  İskandinav kadınlarının ciltlerinin güzelliğinin nedeni bu uygulama..  Kuzey kadınlarının sürekli kullandıkları maden sularında güzelliklerinin sırrı saklı.  Bu arada  buzdolabında tutmayı ihmal etmeyin

Doğal yağlarla gençlik elde edin
Cilde kadifemsi bir yumuşaklık ve ışıltı kazandırmak,  kırışıklıkları hafifletmek için ekstra doğal  bakım  uygulamakta yarar var. Doğal cilt bakım yağı veya nar  çekirdeği yağı ile  yaşlanmayı durdurabilirsiniz. Yaşı  25′in üzerinde olan herkes tabiatın nimeti olan  bu  doğal  yağlarla, özellikle nar çekirdeğinden elde edilen cilt yağı yardımı ile bakım uygulamalı.

Taze nanenin ışıltısı
Bir avuç kadar taze nane yaprağını 1 orta boy kahve  cezvesinde kaynatın. İndirin ve ılıtın. Çay süzgecinde  süzdükten sonra bir elmayı rendeleyin ve içine atın. Bu  karışımı yüz ve boynunuza masajla yedirerek uygulayın.  15 veya 20  dakika uzanıp dinlenin. Daha sonra yıkayın.  Bu işlem ile yüzünzoeki  yorgun ve mat görünüm gider  ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Az uyuduğunuz günlerin sabahında da bunu yapabilirsiniz

Doğal karın estetiği ile fit bir vücut
İşte kadınların en büyük sorunu! Özellikle doğumlardan sonra o bölgesi deforme olmuş, sarkmış çok bayan var.  Karın  kasları iyice gevşediği için görüntü hoş olmuyor. Özellikle genç yaşlarda  yapılan  doğumlar, ikiz  gebelikler gibi bir çok kadın güzel göbektan mahrum kalıyor. Üstelik bebek karında iken hareketsiz kalma zorunluluğu ile kilolar o bölgede  artıyor.  Bunu için doğal yağlarından  etkisinden yararlanabilirsiniz.  Doğal karın estetiği ile fit bir karın ve göbeğe sahip olabilsiniz.  Size mucize gibi bir çözüm: Karın  kısmının inceltilmesi, sarkmış olan yağlı  bölgenin eski haline  gelmesi için içinde defne uçucu yağı, limon kabuğu uçucu yağı gbi  çok sayıda bitkisel yağlardan meydana gelen özel karışımı kullanabilirsiniz. Herbalium’dan bu konuda  bilgi alabilirsiniz.

Sivilceyi önlemek
Burada yine o üç süper ürün var: Üçü de hem ergenlerin hem de sivilce ile sürekli başı dertte olanların dostu. Bal,  süt ve limon suyu. Bir kaba bir  kaşık limon suyunu,  bir kaşık balı koyun. Yarım çorba kaşığı da sütü ilave edin. Karışımı yüzünüze ve  boynunuza yedirin.  Bal, limondaki maddelerin ciltte  daha iyi nüfuz etmesini sağlar..  Limonun içeriğinde cildin yağ salgısını dengeleyan maddeler var. Bu nedenle bu işlem sivilceleri önlüyor.. Eğer sivile çıkmaya eğilimli bir cilde sahipseniz bu maskeyi 10 günde bir yapın.

El kremi nasıl etki eder?
El kremi kullanıp, bir türlü faydasını göremedim diyenler.. Kremin cildinize daha iyi nüfus etmesini  istiyorsanız; ellerinize buhar banyosu yapın! Bunun için bir kaba sıcak su koyun ve kaynatın. Kaynayan kabı indirin. Ve içinden yükselen i buhara elinizi tutun. (yakmamaya özen göstererek)  Bu uygulama ile el derisinde bulunan  gözenekler açılacak ve krem cilde kolay nüfuz edecektir.

Deniz  yosunuyla pürüzsüz vücut
Gelelim vücudun  bakımına: Bir kaba bir avuç saf deniz yosunu koyun. Üzerine bir su bardağı  kil koyun. Ve su ile krem kıvamına getirin. Bunu vücudunuzun her yerine sürün. Ve streç ile üzerlerini sarın. Yarım  saat sonra duş alın.

Deriye oksijen aldırın
Bu öneri ise doğadaki en büyük güzellik kaynağı ile ilgili.. Mümkün olduğunca oksijen almaya çabalayın. (Sabahlanı eğer jimnastik yapıyorsanız nefes egzersizi de yapın. Nefes  alıp verirken nefesinizi takip edin. Hafta sonunu açık havada, bol ağaçlı yerlerde geçirmek için kendinizi zorlayın.. Bu ortamlar vücudun genel oksijen alımında önemli rol oynar. Unutmayın, ancak iyi oksijen  almış ten dışarıya sağlıklı bir görünüm verir .

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Gögüslerinize Botoks Yapabilirsiniz.

Diş beyazlatmayla ilgili doğru bilinen yanlışlar