in

Cilde pudra nasıl kullanılır acaba ?

Cilde pudra nasıl kullanılır acaba ?

Kusursuz makyajın en olmazlarından biri olan pudrayı nasıl kullanacağınız hakkında, detaylı bilgiler ve pudra kullanmanın sırlarını anlatıyoruz Dostlar.

Cilde fondöten sürdükten sonra, üzerine pudra sürmek olmazsa olmaz. Çünkü pudra, fondötenin kapatıcı özelliğini artırır ve fonu güzelleşmeyi sağlar. Cilde mat bir görünüm vermeyi sağlar, cilalanmış gibi parlamasını önler ve makyajı çok güzel bir şekilde tutmaya yarar. Cilt parlamadığı zaman kırışıklıklar ve diğer pürüzler gözle görülmez.

Kompakt pudra

Pudralar preslenmiş veya toz olarak bulunur. Preslenmiş (kompakt) pudraların kullanımı çok kolay olduğu için genellikle bunlar tercih edilir. Cildi kadife gibi sarıp sarmalarlar.

Toz pudra

Toz pudralar, cildi daha açık renk ve daha ayrınlık, parlak gösterirler fakat kullanımları diğerine nazaran daha zordur. Toz olduğu için dikkatli olmazsanız, her yere bulaşabilirler.

Kuru ciltlere uygun değil

Hangi cins olursa olsun, pudra rengi fondöten rengiyle uyumlu olunca çok güzel görünür. Pudra, yağlı ve sivilceli ciltleri daha mat ve duru gösterir. Ayrıca sivilceler üzerinde kurutucu etkisi vardır. Çok kuru ciltleriyse daha fazla kurutabilir. Bu nedenle kuru ciltlerde pudrayı pek tercih etmemek gerekir.

Küçük detaylar

-Küçük ama etkili bir ayrıntı olarak, pudranın fazlalıklarını pamukla hafifçe almanızı tavsiye ederiz.

-Yüzünüzde tüyler varsa, pudra kullanmayın. Çünkü pudra tüyleri daha çok belirginleştirir.

-Uygulamadan sonra, kaşlarınızda kirpiklerinizde veya saç diplerinizde pudra kalıp kalmadığına dikkat edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doğumdan sonra güzelleşmek mi istiyorsunuz ?

Kaş bıyık almanın taktikleri