in

Cilt Bakımı İçin Doğal Mucize Maskeler

Cilt Bakımı İçin Doğal Mucize Maskeler

Tek olumsuz yanlari, yüzümüze sürmüsken esimize yakalanmak… Ama bunun disinda güzellik maskelerinin inanilmaz birer güzellik iksirleri oldugunu söylemeden geçmemek lazim.

Uzun ve yorucu bir günün ardindan bedeninizin ve ruhunuzun ikinci bir randevuyu daha kaldiramayacagim düsünüyorsunuz. O zaman size önerimiz hemen bir anti-stres maskesinin yardimini almak. Böylesi bir maske cildi temizlerken ayni zamanda ince çizgileri ve stresin izlerini de siliyor. Stresli iskadinlarinin göz altlarinda olusan torbalanmalar ve halkalar için özel göz maskeleri ideal. Göz çevresinin hassas cildi ferahlarken ayni zamanda gerginlik kazaniyor. Göz çevresinin bu rahatligi kisa bir süre sonra tüm yüze yansiyarak farkli bir isik saçmaya baslar.

Termal su kompresleri de özellikle soguk kis günlerinde yo­gun stres altindaki cildin imdadina yetisiyor. Düsük isilar ve ka­loriferin kuruttugu havayla gerginlesen ciltler, bu olumsuz sart­lara genellikle cilt yüzeyinde kizarikliklar, yanmalar ve gerginlik hissiyle karsilik veriyor. Yüzdeki yanma ve hos olmayan gergin­lik hissi bilesimindeki termal su ürünleriyle ortadan kalkiyor. Maske etkili kompresler de hassaslasan cildi rahatlatmasi açi­sindan oldukça etkilidir.

Taze bir dokunus: Temizleme maskeleri
Eger cildinizdeki siyah noktalarin ve küçük sivilcelerin sayilari son günlerde giderek arttiysa o zaman haftalik bir temizle­me maskesi sizin için en kalici çözümlerden biri. Cildi derinlemesine temizleyerek ona eski isiltisini veren bu maskeler ayni zamanda siyah noktalarin ve sivilcelerin de kuruyarak kaybol­masini sagliyor. Eger uzun ve zorlu bir günün ardindan bir gü­zellik merkezine gidecek zamaniniz yoksa yeni “saglik” maske­leri pratik ambalajlarinda marketlerde bile satiliyor. Içeriklerindeki etkili maddeler sayesinde sadece 10-15 dakika içinde te­miz bir cilde kavusmaniz an meselesi. Tabii, hangi maskeyi seçerseniz seçin, cildinizi uygulamadan önce mutlaka temizle­meniz sart. Böylelikle etkili maddelerin cildin derinliklerine daha kolay ulasmasini saglamis olursunuz. Ideal olan, güzellik maskesini dus ya da banyo sonrasi kullanmaniz. Çünkü buhar gözenekleri açarak cildin derinlemesine bir bakima hazirlanmasini sagliyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Bu yaz göz farlarında moda olan şeyler

Bebek gibi bir yüze sahip olmanın adımları