in

Cilt için 10 altın öneri

Cilt için 10 altın öneri

Cildimiz en güzel giysimizdir. İpeksi, sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak için ona iyi bakmak, güzellik uygulamalarıyla koruma altına almak gerekir. Gergin, sivilcesiz, lekesiz bir ciltle makyaj yapmaya bile gerek duymayız.

Cildimizi korumanın yolları;
1. Gülümseyin. Cildinizi güzelleştirmenin en yoludur.
2. Güneşe karşı koruyucu ürünler kullanın.
3. Sigara dumanından kendinizi sakının.
4. Rüzgârlı ve soğuk havalarda cildinizi nemlendirin.
5. Cildinizi ayda bir kez derinlemesine temizleyin.
6. Günde 8 bardak su için.
7. Cilt tipinize göre destekleyici vitamin kullanın. E Vitamini cildin en iyi dostudur.
8. Pozitif düşünün.

9. Her gün yüz kaslarınızı çalıştıracak egzersiz yapın.
10. Tüm besin gruplarından yeterli miktarda tüketin.
Cildinizi sıkılaştırmak, parlaklık kazandırmak, gözaltındaki koyu halkalardan kurtulmak, yumuşak bir cilde sahip olmak doğal çözümleri deneyebilirsiniz.
Çay: Sabah ve akşam yüzünüzü ılık demlenmiş çayla yıkarsanız cildiniz sıkılaştır. Bol su ile durulamayı unutmayın!
Göz kapaklarındaki şişliği almak için demlenmiş bir poşet siyah ya da yeşil çayı gözlerinizin üzerinde bekletebilirsiniz.
Pırasa: Kış mevsiminin en güzel sebzelerinden pırasa cildinize parlaklık kazandırıyor. İster yemeğini yiyin ister taze suyunu sıkıp yüzünüze sıkın. Muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz.
İncir: Gözaltındaki koyu halkaları gidermek için uygulayabileceğiniz en etkili güzellik yöntemi incir. Taze inciri ortadan ikiye bölüp koyu halkaların üzerine yerleştirin. 10 dakika bekleyip incirleri alın. Taze demlenmiş ıhlamur çayına bir parça pamuk batırıp cildinizi arındırın.
Bal: Doğal güzelliğin en büyük destekçisi baldır. Saçlar, sivilceler, vücut için oldukça etkili doğal bir kozmetiktir. Cildinizde yumuşaklık ve parlaklık istiyorsanız 1 çorba kaşığı balı, rendelenmiş 1 adet muz ve elmayı karıştırın. Göz çevresi hassas olduğu için bu bölgeye gelmeyecek şekilde bal maskesini yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Mükemmel dudakların sırları

Dekolte bakımının önemi